RSS

Polska literatura bez Boga

źródło: Rzeczpospolita    14-04-2017 (00:00)

Literatura polska, w przeciwieństwie do zachodniej, wstydzi się dziś Boga.

więcej »

Kościół według Ratzingera

źródło: Rzeczpospolita    14-04-2017 (00:00)

Po abdykacji na Benedykta XVI nie patrzy się już przez pryzmat bieżących wydarzeń, lecz jego dzieła i nauczania. Co nam zostawia 90-letni dziś papież emeryt?

więcej »

James Patterson chwali książkę... Jamesa Pattersona

źródło: Ksiazki WP    12-04-2017 (00:00)

"The Black Book", najnowszy bestseller Jamesa Pattersona i Davida Ellisa, stał się obiektem internetowych żartów, wywołanych nietypową pochwałą umieszczoną na okładce. Zazwyczaj pod krótkimi rekomendacjami podpisują się inni pisarze, znane osobistości i autorytety, tymczasem najnowszą powieść Pattersona zachwala sam autor, któremu zarzuca się, że w rzeczywistości miał niewiele wspólnego z napisaniem tej książki.

więcej »

Muzułmański rysownik komiksu "X-Men" umieścił antychrześcijańskie przesłanie. Marvel wyciągnie konsekwencje

źródło: Guardian    12-04-2017 (00:00)

Pochodzący z Indonezji rysownik Ardian Syaf opublikował na Facebooku emocjonalny wpis, w którym wspomina o końcu kariery i pogodzeniu się z konsekwencjami swoich czynów. Cała sytuacja dotyczy antychrześcijańskich treści, które Syaf, zadeklarowany muzułmanin, zamieścił w pierwszym zeszycie "X-Men Gold".

więcej »

„Polska Luxtorpeda” - gra rodzinna szybka jak lokomotywa!

źródło: Egmont    12-04-2017 (00:00)

Wydawnictwo Egmont Polska wydaje nową, rodzinną grę planszową związaną z polską kulturą, historią, przyrodą, rodzimą kuchnią ale i językiem polskim. „Polska Luxtorpeda” to dynamiczna, towarzyska, bardzo emocjonująca planszówka, w efektownej szacie graficznej. 11 kwietnia br. gra trafi do sprzedaży na terenie całej Polski.

więcej »

Ernest Hemingway szpiegował dla Rosjan. "Wyrzuty sumienia wpędziły go do grobu"

źródło: CBS    11-04-2017 (00:00)

Ernest Hemingway nie tylko kontaktował się z NKWD, ale przede wszystkim był radzieckim szpiegiem. Do takiej szokującej informacji dotarł Nicholas Reynolds, wielki fan twórczości Hemingwaya, dawny oficer amerykańskiego wywiadu i historyk w muzeum CIA. Autor książki "Writer, Sailor, Soldier, Spy" był zdruzgotany, gdy dotarło do niego znaczenie przetłumaczonych dokumentów.

więcej »

wywiad

Zaremba: "Chłopskość” jest kluczem do zrozumienia wielu postaw w pojałtańskiej Polsce

źródło: pap    11-04-2017 (00:00)

"Chłopskość” jest kluczem do zrozumienia wielu postaw i poglądów w pojałtańskiej Polsce. Do tej pory była mało opisywana, a przecież gdy oglądamy klasyczne opowieści o Żołnierzach Wyklętych to widzimy właśnie ludzi pochodzących z chałup, nie dworów czy miejskich kamienic – mówi Piotr Zaremba, autor powieści "Zgliszcza".

więcej »

Bill Cosby autorem najczęściej kwestionowanych książek dla dzieci. Grzechy pisarza są ważniejsze od twórczości?

źródło: Guardian    11-04-2017 (00:00)

Nazwisko 79-letniego aktora i komika, znanego polskim widzom z serialu "The Bill Cosby Show", pojawiło się na liście najczęściej kwestionowanych książek 2016 roku. Cosby jako autor książeczek dla dzieci z serii "Little Bill" zadebiutował 20 lat temu, ale dopiero teraz amerykańscy czytelnicy zaczęli masowo krytykować jego publikacje. Powodem jest niedawno wznowiony proces, w którym Bill Cosby jest oskarżony o molestowanie seksualne.

więcej »

Przeczytaj fragment książki ''Spowiedź diabła" Adriana Bednarka

źródło: materiały prasowe wydawcy    10-04-2017 (00:00)

"Spowiedź diabła" to historia siedemnastoletniej Sonii, dziewczyny z dobrego i bogatego domu, która zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice usiłują ratować przynajmniej ostatnie ze swoich dzieci i za kwotę dwóch milionów złotych wynajmują kancelarię Kuby Sobańskiego oraz jego wspólniczki Sandry. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res publikujemy fragment książki "Spowiedź diabła".

więcej »

Przeczytaj fragment książki ''Pamiętnik diabła'' Adriana Bednarka

źródło: materiały prasowe wydawcy    10-04-2017 (00:00)

"Pamiętnik diabła" Adriana Bednarka to powieśc kryminalna opowiadająca historię seryjnego mordercy z Krakowa. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res publikujemy fragment ksiązki.

więcej »


Najbliższe imprezy

23 Czerwca 2017, Piątek

więcej