RSS

Druk - diabelski wynalazek

źródło: Rzeczpospolita    03-02-2017 (00:00)

Druk nie był jedynie nowinką techniczną. Stworzył nowy porządek umysłu. I jego nowy chaos. 

więcej »

TEATR MY podbija polskie i europejskie sceny

źródło: materiały prasowe wydawcy    03-02-2017 (00:00)

Spektakle komediowe Teatru MY od samego początku grane są w całej Polsce , ale także poza jej granicami. Tym razem aktorzy wyruszają do Niemiec, Irlandii i Szkocji.

więcej »

Pamiętacie Snagglepussa? Właśnie wyszedł z szafy!

źródło: Ksiazki WP    02-02-2017 (00:00)

Snagglepuss, słynny bohater produkcji studia Hannah-Barbera, jest gejem. Przynajmniej w najnowszym komiksie, w którym nie tylko przyznaje się do swoich preferencji seksualnych, ale i odważnie wypowiada na tematy polityczne.

więcej »

Międzynarodowi pisarze solidarni z ofiarami polityki Trumpa. Wielu z nich nie zamierza przyjeżdżać do USA

źródło: Guardian    02-02-2017 (00:00)

J.K. Rowling nie jest jedyną znaną pisarką, która zabrała głos w sprawie antyimigracyjnej polityki Donalda Trumpa. Po ustanowieniu przez prezydenta USA prawa zakazującego wjazdu do kraju obywatelom siedmiu muzułmańskich państw, kolejni pisarze i wydawnictwa wyrażają swój sprzeciw, rezygnując z zaplanowanych wizyt w Stanach Zjednoczonych.

więcej »

zaproszenie

Spotkanie z Katarzyną Punkosz, autorką książki "Wybudzenia"

źródło: materiały prasowe wydawcy    02-02-2017 (00:00)

Serdecznie zaprawszamy na spotkanie z autorką oraz bohaterami książki „WYBUDZENIA” Katarzyny Pinkosz (Wydawnictwo Eureka 2017), które odbędzie się 6 lutego 2017 r. (poniedziałek) godz. 18.00 w Domu Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Pani Małgorzata Wiśniewska.

więcej »

Czytelnicy J.K. Rowling chcą palić jej książki i filmy. ''Pożyczę wam zapalniczkę'' – odpowiada autorka

źródło: Ksiazki WP    01-02-2017 (00:00)

Brytyjska pisarka i „matka” Harry'ego Pottera zabrała głos w sprawie antymuzułmańskiej polityki Donalda Trumpa, czym naraziła się na gniew niektórych czytelników. W odpowiedzi na jej postawę jeden z użytkowników Twittera napisał, że zamierza spalić jej książki i filmy. Taka zapowiedź nie zrobiła na J.K. Rowling żadnego wrażenia.

więcej »

Przeczytaj fragment książki ''Pieśń królowej'' Elizabeth Chadwick

źródło: materiały prasowe wydawcy    31-01-2017 (00:00)

Eleonora Akwitańska, królowa Francji i Anglii, żyła ponad osiemset lat temu, lecz do dziś fascynuje współczesnych. Swoją niezłomną wolą doprowadziła do unieważnienia nieudanego małżeństwa, była kobietą ambitną, mądrą i wykształconą, potrafiła czerpać radość z miłości.  Elizabeth Chadwick z życia średniowiecznej królowej, matki Ryszarda Lwie Serce, uczyniła pasjonującą i pełną emocji opowieść, na wskroś wiarygodną, bo opartą na źródłach, które dotrwały do naszych czasów. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka publikujemy fragment książki „Pieśń królowej”.

więcej »

Przeczytaj fragment książki ''Jak gdybyś tańczyła'' Diane Chamberlain

źródło: materiały prasowe wydawcy    31-01-2017 (00:00)

Diane Chamberlain w swojej pełnej empatii, poruszającej i intrygującej powieści „Jak gdybyś tańczyła” odkrywa przed czytelnikiem najgłębsze zakamarki ludzkiego serca, przypomina o tym, jak złożonym i kruchym tworem jest rodzina i jak bardzo zawikłane i niszczące może być kłamstwo. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka prezentujemy fragment książki.

więcej »

Przeczytaj fragment książki ''Mogło być inaczej'' Johna Brooksa

źródło: materiały prasowe wydawcy    31-01-2017 (00:00)

„Mogło być inaczej” to książka o rodzicach, którzy desperacko poszukiwali pomocy, starając się ochronić swoją adoptowaną córkę, przed nią samą. To książka o rodzicach, którzy – podobnie jak wielu spośród nas – nie potrafili dostrzec, z jak poważnymi problemami boryka się ich dziecko, ani nie wiedzieli, w jaki sposób można je rozwiązać. To wreszcie książka o rodzicach, którzy – chociaż przegrali walkę – nie spoczęli, dopóki nie zrozumieli, dlaczego tak się stało. To w końcu książka o ojcu Casey, autorze tej książki – książki, która może uratować niejedno życie.  Dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka prezentujemy fragment książki.

więcej »

Nagrody bez znaczenia

źródło: Rzeczpospolita    27-01-2017 (00:00)

Dziś wyróżnień kreujących hierarchię i mających realny wpływ na rynek książki właściwie nie ma. Niedługo laury literackie w Polsce interesować będą tylko nagrodzonych.

więcej »