RSS

Newsy

Autor kryminałów przyznał się do zabicia czterech osób. "Po 22 latach wreszcie uwolnię się od tych duchowych męczarni"

źródło: New York Times    18-08-2017 (00:00)

Fani chińskich kryminałów nie mogą dojść do siebie po niedawnym aresztowaniu Liu Yongbiao. Autor poczytnych powieści gatunkowych został oskarżony o udział w zabójstwie czterech osób, do których doszło w 1995 roku. Liu nie kryje swojej winy, zaś znawcy jego twórczości podkreślają, że autor zawarł wskazówki odnośnie swego czynu w jednej z powieści.

więcej »

Kajko i Kokosz powracają!

źródło: Egmont    14-08-2017 (00:00)

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę przygody dwóch słowiańskich wojów od dziesięcioleci są jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Dziś wydawnictwo Egmont kontynuuje wydawanie legendarnego cyklu "Kajko i Kokosz". Drugi tom serii "Kajko i Kokosz - Nowe przygody" zatytułowany "Łamignat Straszliwy" ukaże się 17 sierpnia br. Komiks stworzyli znani polscy scenarzyści i rysownicy, którzy zaproponowali opowieści w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału. Fani Kajka i Kokosza nie mogą tego przegapić!

więcej »

24. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

źródło: Ksiazki WP    14-08-2017 (00:00)

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego przebiega pod hasłem „Słowo - obraz - gest, czyli o intersemiotycznej naturze tekstów dziecięcych”, które jest tytułem pracy wielkiego polskiego badacza literatury dla dzieci i młodzieży – Jerzego Cieślikowskiego. Przywołując to hasło pragniemy przypomnieć wielkie dziedzictwo naukowe Cieślikowskiego, a także w ramach działań podejmowanych w Nagrodzie, wcielić je w życie - informują organizatorzy wydarzenia.

więcej »

Literacki Debiut Roku: podsumowanie VI edycji konkursu organizowanego przez Novae Res [WIDEO]

źródło: materiały prasowe wydawcy    07-08-2017 (00:00)

Novae Res to wydawnictwo, któremu od początku istnienia przyświecał cel wspierania debiutantów. Jednym z narzędzi temu służących stał się konkurs Literacki Debiut Roku, który po raz pierwszy odbył się w 2012 roku, a obecnie zakończona została jego szósta edycja. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu jest nadesłanie niepublikowanego dotąd tekstu w języku polskim. Konkurs ma zasięg międzynarodowy.

więcej »

Hillary Clinton opowie o przegranej kampanii w "najbardziej osobistej książce". Szczere wyznanie czy chęć zarobienia kilku milionów dolarów?

źródło: Guardian    28-07-2017 (00:00)

- W przeszłości często czułam, że muszę być bardzo ostrożna w życiu publicznym. To było jak chodzenie po linie bez rozciągniętej siatki zabezpieczającej. Tym razem jednak zmniejszam czujność i opuszczam gardę – mówiła Hillary Clinton w zapowiedzi "najbardziej osobistej książki" w swoim dorobku. Publikacja o wymownym tytule "What Happened" ("Co się stało") ukaże się we wrześniu.

więcej »

Na jego komiksach wychowało się kilka pokoleń

źródło: Ksiazki WP    19-07-2017 (00:00)

Janusz Christa to ojciec kultowych historii obrazkowych z epoki PRL-u, które mimo upływu lat nie tracą na atrakcyjności. Twórca "Kajka i Kokosza" obchodziłby w lipcu 83. rocznicę urodzin. Kim był i jak zaczynał jeden z najbardziej płodnych i cenionych artystów ze świata polskiego komiksu? 

więcej »

J.K. Rowling napisała książkę na urodzinowej sukience. Ta kreacja może być warta fortunę

źródło: cnn    12-07-2017 (00:00)

W ekskluzywnym wywiadzie z Christiane Amanpour z CNN, J.K. Rowling poruszyła wątek założonej przez siebie organizacji charytatywnej Lumos. Opowiedziała również o swoich największych lękach i o tym, co skłoniło ją do podjęcia walki z problememami wynikającymi z umieszczania małych dzieci w instytucjach opiekuńczych poza rodziną. Ponadto ujawniła, że ma zanadrzu nieopublikowaną historię, którą napisała na... urodzinowej sukience i odwiesiła do szafy.

więcej »

Milo Yiannopoulos pozwał niedoszłego wydawcę. Autor oskarżony o usprawiedliwianie pedofilii żąda 10 mln dol.

źródło: Guardian    11-07-2017 (00:00)

Milo Yiannopoulos, kontrowersyjny publicysta amerykańskiej alt-prawicy, nazywany "najsłynniejszym trollem" Donalda Trumpa, dopiął swego i opublikował autobiografię zatytułowaną "Dangerous" ("Niebezpieczny"). Książka miała się ukazać nakładem potężnego wydawnictwa Simon & Schuster, jednak kilka miesięcy temu doszło do zerwania umowy z inicjatywy wydawcy. Yiannopoulos złożył w tej sprawie pozew do sądu, żądając 10 mln dol. (37 mln zł).

więcej »

Jedyna powieść twórcy Jamesa Bonda dla całej rodziny

źródło: WP Książki    11-07-2017 (00:00)

Twórca agenta 007 na chwilę przesiada się z astona martina do rodzinnego kabrioletu i zaprasza na przejażdżkę. Uwaga, będzie wybuchowo!

więcej »

Joan Lee nie żyje

źródło: Ksiazki WP    07-07-2017 (00:00)

W wieku 93 lat zmarła Joan Lee. Żona Stana Lee, która była u jego boku przez 69 lat i przyczyniła się do powstania komiksowego imperium Marvela.

więcej »