RSS

Newsy

Ukazała się książka poświęcona Marcelli Sembrich-Kochańskiej

źródło: pap    22-02-2017 (00:00)

Była bardziej sławna niż Helena Modrzejewska, a do grona jej wielbicieli i przyjaciół należeli m.in. car Aleksander II, cesarz Wilhelm II, Henryk Sienkiewicz i Siergiej Rachmaninow. Monografia o śpiewaczce operowej, primadonnie Marcelli Sembrich-Kochańskiej, ukazała się w księgarniach.

więcej »

Odnaleziono zaginioną powieść Walta Whitmana

źródło: Guardian    22-02-2017 (00:00)

165 lat. Tyle zajęło badaczom twórczości Walta Whitmana, odkrycie jego zaginionej powieści. To długo, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że „zaginione” dzieło było publikowane w gazecie.

więcej »

Roth, Smith i Atwood przeciwko Trumpowi

źródło: Guardian    22-02-2017 (00:00)

Philip Roth, Margaret Atwood i Zadie Smith – to tylko niektóre literackie sławy, które zdecydowały się podpisać pod listem do Donalda Trumpa, potępiającym wydany przez niego dekret, zakazujący wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych obywateli z siedmiu państw zamieszkałych głównie przez muzułmanów.

więcej »

Czy to już koniec kariery najsłynniejszego trolla Donalda Trumpa?

źródło: Ksiazki WP    21-02-2017 (00:00)

Potężne wydawnictwo Simon & Schuster, zerwało umowę na autobiografię podpisaną z Milo Yiannopoulosem, kontrowersyjnym dziennikarzem i internetowym trollem, jedną z najbardziej medialnych twarzy amerykańskiej alt-prawicy. Przyczyną jest nagranie, na którym Yiannopoulos zdaje się usprawiedliwiać pedofilię.

więcej »

Wiemy o czym będzie piąte „Millenium”. Salander w więzieniu, plus tajemnica z przeszłości

źródło: Ksiazki WP    20-02-2017 (00:00)

„Mężczyzna, który gonił swój cień” – tak zatytułowana będzie kolejna powieść cyklu „Millenium”. W roli autora Stiega Larsona raz jeszcze zastąpi David Lagercratz, a fabuła książki ma powrócić do tajemniczej przeszłości Lisbeth Salander.

więcej »

Satrapi nakręci życie Marii Curie-Skłodowskiej

źródło: Ksiazki WP    20-02-2017 (00:00)

Marjane Satrapi, słynna rysowniczka, autorka „Persepolis”, wyreżyseruje film o Marii Curie-Skłodowskiej. Będzie to adaptacja ilustrowanej biografii „Radioactive” autorstwa Lauren Redniss.

więcej »

Zdjęcia erotyczne w książce archeologicznej? Daliście się nabrać

źródło: Ksiazki WP    17-02-2017 (00:00)

Czeskie muzeum musiało wycofać ze sprzedaży cały nakład książki o odkryciach archeologicznych, bo w tomie, zamiast zdjęć znalezisk, znalazły się fotografie nagich kobiet. Słyszeliście o tym? Uwierzyliście?

więcej »

Będzie ponowny proces bohatera powstania w getcie za książkę o łączniczce ŻOB

źródło: pap    17-02-2017 (00:00)

Będzie ponowny proces o wykorzystanie prywatnych listów bohatera powstania w getcie warszawskim Simhy Rotema-Kazika Ratajzera w książce o łączniczce Żydowskiej Organizacji Bojowej Irenie Gelblum, z którą był kiedyś emocjonalnie związany – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

więcej »

„300” wraca do księgarń

źródło: Ksiazki WP    16-02-2017 (00:00)

Legendarny komiks Franka Millera i Lynn Varley doczekał się kolejnego wydania. Opowieść o 300 Spartiatach toczących bitwę z Persami to jeden z najbardziej cenionych komiksów lat 90., który cieszy się w Polsce niezwykłą popularnością.

więcej »

Gdy ktoś bliski staje się całkiem obcy

źródło: Ksiazki WP    15-02-2017 (00:00)

"Całkiem obcy człowiek" to książka o nastolatkach, z których każdy usiłuje znaleźć sposób, by przetrwać w wariackim świecie, gdzie bliscy okazują się obcy, a obcy nagle stają się bardzo bliscy. 

więcej »