RSS

Hygge z dodatkiem Prozacu

20-03-2017

Tajemnica duńskiego szczęścia


Tajemnica duńskiego szczęścia

Duńczycy zajmują czołowe miejsca wśród najszczęśliwszych narodów na świecie. Ów świat powoli zaczyna im tego zazdrościć, stąd też od jakiegoś czasu stało się modne życie hygge, koncepcją, stylem życia czy stanem ducha, utożsamianym z pojęciem "przytulnej chwili". W zasadzie mało kto spoza Danii wie, cóż to jest, co nie przeszkadza obcokrajowcom kupować kolejnych książek o "życiu hygge", które zastąpiły popularne do niedawna publikacje o feng shui. I są równie skuteczne.

Brytyjska dziennikarka Helen Russell postanowiła przeprowadzić się wraz z mężem na rok do Danii, by odkryć tajemnicę szczęścia Duńczyków. A przy okazji, by odnaleźć swoje własne szczęście, zagubione gdzieś podczas ganianiny na drodze praca-dom. Pokłosiem tych dwunastu miesięcy w Danii jest książka "Życie po duńsku. Rok w najszczęśliwszym kraju na świecie".

oceń
8
5
Podziel się

Opinie

Ocena: +1 [1]
~Ron [2017-03-22 08:28]

Szkoda, że mnie nie stać na to, by wybrać się na 12 miesięcy na "testy" do Danii. Chętnie zweryfikowałbym to co jest w książce. A tak zostaje mi co najwyżej weekendowy rejs z Unity Line...

odpowiedz

Ocena: +1 [5]
~Ddddd [2017-03-20 20:51]

Kochają tylko siebie i kasę , Polaków z zasady nie lubią .

odpowiedz

Ocena: +1 [5]
~miki [2017-03-20 20:48]

Podziękował za to drogie duńskie szczęście:(

odpowiedz