RSS

Film kobietą życia Janusza Majewskiego

10-02-2017

"Dba o nią każdego dnia, przygląda się jej z uczuciem, ale i rozwagą"


"Dba o nią każdego dnia, przygląda się jej z uczuciem, ale i rozwagą"

Jego romans z kinem trwa już prawie od 60 lat - Janusz Majewski ma na koncie blisko 100 produkcji; seriale, filmy historyczne i obyczajowe, dramaty, komedie, horrory, teatry telewizji, a ostatnio wyreżyserował świetnie przyjęty musical. Nie daje się zaszufladkować; kręci to, co chce, nie ulega modom. Jego najnowszy film, "Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", zachwycił widzów przede wszystkim ogromną dawką optymizmu; wzbudził ogromny entuzjazm, a oklaski, którymi go nagrodzono, trwały w nieskończoność.

- Tym filmem pragnę się pożegnać z ideałami mojej młodości i mojego pokolenia oraz pewnie, co tu ukrywać, z zawodem, który był moją pasją przez ponad pół wieku - oznajmił później Majewski, który z festiwalu wyjechał ze Srebrnymi Lwami. Ale czy na pewno? Trudno sobie wyobrazić, żeby człowiek, który czerpie tak ogromną przyjemność ze swojej pracy, faktycznie na dobre porzucił reżyserię.

- Scenopis, ujęcia, oświetlenie, sceny, montaż, przyglądanie się aktorom, wypowiadania zaklęcia: "kamera", kiedy pada pierwszy klaps. Rozkochanie w filmie. To kobieta jego życia. Dba o nią każdego dnia, przygląda się jej z uczuciem, ale i rozwagą - pisała o nim Zofia Turowska w książce "Janusz Majewski. Film - kobieta jego życia".

oceń
13
1
Podziel się

Opinie

Ocena: 0 [0]
~KK [2017-02-13 07:45]

Biegły sądowy nazywał się Olbrycht, a nie Olbracht

odpowiedz

Ocena: -2 [2]
~ewa [2017-02-13 06:09]

straszne konusy

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~Barbara [2017-02-12 23:39]

Prawdziwy talent , wspaniały człowiek , wyróżniający się rzetelnością, prawdą i skromnością , no i oczywiście wyjątkowym urokiem osobistym ! Z ogromnym zainteresowaniem , czytałam ;Małą maturę ; , może dlatego, że kojarzyła mi się ze znajomymi osobami,z końca lat 1945-50 , mimo zmienionych imion. Dołączam wiele serdeczności 1

odpowiedz

Ocena: +4 [8]
~czy [2017-02-12 22:55]

wam się wydaje, że będę klikał ileś stron, na to co mogę się dowiedzieć w innym miejscu. Naiwniacy, ale jeszcze są co dają wam nabijać w kabzę.

odpowiedz