RSS

Autor "Alchemika" wyśmiany! Paulo Coelho obiektem kpin i dowcipów internautów

20-06-2012

Słynne złote myśli sparodiowane!


Słynne złote myśli sparodiowane!

Fani Paula Coelho zapewne godzinami mogliby opowiadać o geniuszu swojego duchowego i literackiego Mistrza. O wielkości jego książek, pięknie jego talentu i mądrości znajdujących się na każdej stronie jego prozy.

Ale przecież nie wszyscy podziwiają Alchemika, Jedenaście minut i Walkirie. Z odsieczą miłośnikom prozy brazylijskiego Czarodzieja ruszyli chociażby internauci. W naszej galerii prezentujemy wybór najbardziej absurdalnych, szyderczych i najzabawniejszych parodii mądrości brazylijskiego pisarza spreparowanych przez internautów.

Co myślicie o takim humorze? Uważacie, że Coelho zasłużył sobie na tego rodzaju szyderstwa? A może wręcz przeciwnie - jest to waszym zdaniem profanacja myśli prawdziwego Mędrca? Zapraszamy do dyskusji. 

Zobacz też: Najbardziej grafomańskie cytaty z książek Paula Coelho

oceń
266
101
Podziel się

Opinie

Ocena: -10 [18]
~Feliks [2014-01-04 12:35]

Jakie macie prawo, by naśmiewać się z czegoś, czego nie rozumiecie. To, że wasze umysły są być może zbyt ograniczone, by zrozumieć Coelho nie znaczy, że nie jest on mądrym człowiekiem. Co do prostoty jego myśli - prawda, zawsze jest prosta.

odpowiedz

Ocena: +9 [21]
~pałlo [2012-02-25 20:03]

to zwykły grafoman, aczkolwiek, również i beztalencie. to, że umysły niektórych czytelników potrafią (w jakiś nadprzyrodzony sposób) nadać sens jego wypocinom to juz insza historia:)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [2]
~bubo [2013-04-12 01:07]

Paulo Coelho jest jak Piotr Rubik daje masą tandetę i wodolejstwo a ci myślą że są konsumentami kultury wysokiej i niezwykle mądrej . A tak na marginesie generał czyściec masz rację , ciekawe czy fani "mistrza " przeczytali w swoim życiu prawdziwych mistrzów , czy chociaż by w liceum "Lalkę " albo "Zbrodnię i karę" .Wodolejstwo i zaprzeczanie samemu sobie to jest esencja twórczości Colelho

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~bubo [2013-04-12 01:00]

To jest najlepsze :)

odpowiedz

Ocena: +8 [10]
~generał czyściec [2012-12-09 20:21]

Jedno w tym tylko jest dziwnie: ci, którzy bronią Paula Coelho są święcie przekonani, że ludzie, którzy się z niego nabijają są jakimiś wyskrobkami intelektualnymi i czytają harrego Pottera, zmierzch i romanse z kiosku. A czy nie przyszło wam do głowy, że mogą oni czytać prawdziwą literaturę jak np. Dostojewski i to właśnie wy jesteście przy nich wyskrobkami umysłowymi? A propos: wszystkim zainteresowanym dobrą literaturą polecam twórczość tego pana, naprawdę rzadko zdarzają się pisarze, którzy tak dobrze zgłębili ludzką psychikę. Dostojewski należy do tych, których dzieła są zawsze aktualne.

odpowiedz

Ocena: +1 [39]
~Agnieszka M [2012-02-22 21:12]

Powiem krótko: Nie jeden z Was ma nie raz takie przemyślenia, że wylądowalibyście w kaftanie bezp. w psychiatryku, ale tymi przemyśleniami się nie dzielicie. Paulo jest artystą, pisarzem, więc przelewa wszystko co mu siedzi w głowie na papier. Banalne przemyślenia?? A jaki jest ten świat?? Skomplikowany?? Trudny?? To ludzie Go takim czynią !! Wszystko jest proste, a żeby dojść do refleksji trzeba usiąść i pomyśleć. Paulo daje możliwość zagłębienia się w pewne refleksje zmuszające do przemyśleń i nawet jeżeli czasem są błahe, to nie zawsze jest tak, że zdajemy sobie z czegoś sprawę. Swoją drogą ciekawa jestem, czy osoba pisząca ten artykuł wysunęła wnioski po JEDNYM cytacie z książki mającej 300 stron , który zobaczył (a) na cytaty.pl , czy zna twórczość jak i osobowość autora. Jest mi wstyd za to ten artykuł i za prymitywne teksty podpisane jako P.C. Bo jeżeli On pisze wdg Was "błahe i banalne" teksty to autor artykułu napisał tak prymitywne teksty, że nie zasługują nawet na to by były wzięte w cudzysłów.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: -2 [8]
~emi [2012-07-12 14:47]

Słuchajcie przecież nikt nie jest zmuszany do czytania jego książek. To logiczne, że każdy ma inny gust i inne wnętrze. Jednemu jego książki pomagają zrozumieć sens życia i odnaleźć właściwą drogę a drugiego denerwują i rozśmieszają. Proste ale uważam, że wyśmiewanie P.C to czysta profanacja !!! Osobiście uważam go za niezwykle utalentowanego pisarza ale przede wszystkim człowieka ! Każdy człowiek jest indywidualnością niektórych się za to chwali a innych beszta tylko pytam się po co?? Czy nie można dać ludziom prawa wyboru ? Jestem fanką jego książek i pod wielkim wrażeniem prowadzonego przez niego bloga. To bardzo mądry człowiekiem, potrafi przekazać mądrości życiowe w taki sposób aby każdy mógł odnieść je do własnego życia w indywidualny sposób. Myślę, że to kwestia zarówno dojrzałości emocjonalnej jak i zamiłowania do tego typu tematyki aby zrozumieć ich sens. A jeśli ktoś nie potrzebuje duchowego wsparcia i zrozumienia sensu życia to pisze obraźliwe komentarze i znieważa tego, który dla innych jest kimś więcej niż pisarzem. Jaki w tym sens? Każdy ma oczywiście prawo wypowiedzieć się na dany temat ale czy obrażanie tego i innego człowieka dodaje komuś satysfakcji? Chyba tak, ale to przecież nie nam kazano oceniać..Pozdrawiam.

odpowiedz

Ocena: +2 [10]
~lkh [2012-06-30 20:21]

jego aforyzmy i złote myśli są bardzo pochwytne ich odbiorcą są głównie wykorzystane, rzucone (chociaż nie tylko) panienki - uważające się za ósmy cud świata, chcące usłyszeć "coś wielkiego"

odpowiedz

Ocena: +14 [18]
~och..ja [2012-04-11 18:31]

Jak czytam te komentarze w obronie pana P.C. to sobie myślę, że nastąpiła pomyłka. Ci, którzy robią sobie z niego jaja to czytają zdecydowanie inne rzeczy niż romanse i raczej nie kochają Dody. P.C. to przecież taka Doda filozofii.

odpowiedz

Ocena: 0 [4]
~OzzMaster [2012-04-10 20:46]

Widzę, że nawet mój cytat Paula tu się znalazł ;)

odpowiedz

Ocena: -9 [15]
~ManWhoSoldTheWorld [2012-04-10 19:34]

Jeśli wam się nie podobają książki Paula Coelho, to ich czytac nie musicie! Czytajcie sobie Harrego Pottera, albo sagę Zmierzch. Ale od tego autora wara! Widocznie nie dojrzeliście mentalnie do jego dzieł, by je zrozumiec.

odpowiedz

Ocena: 0 [4]
~pc [2012-03-31 15:10]

"z odsieczą", polecam autorowi sprawdzenie słowa 'odsiecz'. Btw, Paulo Coelho ssie .

odpowiedz

Ocena: -9 [13]
iza23_23 [2012-03-02 13:53]

Ludzie, trochę szacunku! Jak się komuś nie podoba, to niech czyta coś innego. Paulo pisze świetne książki, choćby " Podręcznik Wojownika Światła"

odpowiedz

Ocena: -6 [16]
~malgorzataurban [2012-02-25 18:28]

Jeśli komuś nie podobają się książki Paulo to owszem może czytać romanse, w kiosku można je nabyć nawet za 1 zł! - (Nie osądzajcie innych - powiedział Jezus - żebyście sami nie byli sądzeni.)

odpowiedz

Ocena: -15 [21]
~W. [2012-02-24 23:04]

Jestem rozczarowana zachowaniem ludzi ktorzy tworza takie obrazki.Swiadczy to tylko i wylacznie o ich plytkosci,niewiedzy i braku szacunku do innych ludzi.Dla takich osob inspiracja sa demotywatory itp. Strony tam sa zawarte madrosci ich zycia i w sumie niech tak zostanie Ci ludzie nie zasluguja na mozg poniewaz nie umieja z niego korzystac.

odpowiedz

Ocena: -2 [54]
worker [2012-02-23 22:11]

Książka Coelho " Weronika postanawia umrzeć", powinna być podręcznikiem, dla ludzi w depresji, skłonnych do samobójstwa. Jest tam prosty sposób wyjścia z tej sytuacji. Nie przejmować się opiniami innych i robić to co się uważa za dobre!!! Kapitalna książka. Inne jego książki są strasznie mądre. Trzeba głęboko myśleć nad sentencjami, które tam wypisuje. Rozumiem ludzi, którzy drwią z niego. Wychowali się na literaturze sensacyjnej, Dodzie i "plastikowej" telewizji. Mają za płytkie umysły.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +19 [19]
Mól_Książkowy [2012-02-24 09:06]

Książki jako takie uwielbiam, mam duże w tym temacie rozeznanie. Z ciekawości sięgnęłam kiedyś po twórczość Paulo Coelho - "Alchemika" jakoś zmęczyłam, "Weronika postanawia umrzeć" było znośne, choć mało wiarygodne, natomiast przy "Podręczniku wojownika światła" zacięłam się po 5 stronach...moim zdaniem jest to literatura niskiego sortu, skierowana do osób zachwycających się każdą sentencją podpisaną znanym nazwiskiem. Stąd też uważam pomysł wyśmiewania pseudomądrości wspomnianego autora za jak najbardziej słuszny, pokazane powyżej parodie jak dla mnie świetnie oddają klimat książek Paulo Coelho.

odpowiedz

Ocena: +12 [12]
~widz [2012-02-24 08:28]

A ja wpadam tu do Was popaczeć. Pacze, pacze... co ja pacze?

odpowiedz

Ocena: -12 [14]
~sebastianpostek1986 [2012-02-24 08:18]

Wybitnie nietrafiony pomysł publikacji żenujących cytatów podpisanych nazwiskiem nietuzinkowego autora. Twórcy fotoartykułu proponuję stworzenie zbioru oryginalnych cytatów i dopiero wtedy zaproszenie do dyskusji.

odpowiedz

Ocena: +4 [8]
~ewa [2012-02-24 07:54]

Kocia kołyska Kurta Vonneguta - gorąco polecam

odpowiedz