RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Nierządnica

Die Wanderhure

autor:

przekład: Marta Archman

  A A A
Nierządnica
Powieść rozpoczynająca trylogię o losach pięknej Marii, córki bogatego mieszczanina, która ma wyjść za mąż za nieślubnego syna lokalnego margrabiego. Niestety, na skutek intryg zamiast stanąć przed ołtarzem u boku narzeczonego, Maria zostaje wtrącona do więzienia i oskarżona o cudzołóstwo. Zgwałcona, upokorzona, zlinczowana i odarta z godności, zostaje wypędzona z miasta. Wyjęta spod prawa i napiętnowana, zmuszona jest dołączyć do grona wędrownych prostytutek. Sprzedając swe ciało Maria nie zapomina o doznanej krzywdzie. Przy życiu utrzymuje ją jedynie pragnienie zemsty. Czy uda jej się odnaleźć swych potężnych wrogów? Czy znajdzie w sobie na tyle siły, by wziąć odwet za wyrządzone jej zło i unicestwić tych, którzy zniszczyli jej życie pozbawiając wszystkiego, co miała i kochała?

ISBN: 978-83-7999-697-1

data wydania: 20-01-2016

wymiary: 145x205 mm

oprawa: Miękka ze skrzydełkami

liczba stron: 440

Tagi: NIERZĄDNICA

oceń
ocena: 5
głosów: 3
Podziel się

Inne wydania

Opinie

Ocena: 0 [0]
~asiulka81 [2010-03-06 00:00]

Książkę czyta się dobrze jednak razi mnie, że bohaterowie żyjący przecież w głębokim średniowieczu używają jak najbardziej współczesnych słów, ba porozumiewają się współczesnym językiem potocznym. Słownictwo ogólnie ubogie. Nie wiem, jak to wygląda w oryginale. Ponadto trudno mi zgodzić się z faktem nie uwzględnienia ówczesnej Rzeczypospolitej jako liczącej się potęgi politycznej w Europie. Ani słowem autorzy nie wspomnieli naszym kraju, choć papież i cesarz Zygmunt wzywali Jagiełłę do wojny z husytami!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~pieczareczka [2009-02-26 00:00]

inna
choć całośc jest dobrze pomtslana, ogólny pomysł na książke godny podziwu a grzechem było by mówić że duetowi autorskiemu brak talentu to książka ma małe nie dociągnięcia o których należy wspomnąć. Nie spodobało mi sie to jak autorzy podchodzili do kwestii "zawodu" Marii i to ile miejsca w książce poświęcili na opisanie jej przygód na wygnaniu... nie podoba mi sie także relacje pomiędzy głownymi bohaterami... osobiście uważam że można by to zmienić ale mino to kśiążke przeczytałam jednym tchem i chętnie do niej wróce.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Bella. Nikt [2008-07-18 00:00]

Maria - szczęsliwie ocalona nierządnica
Piękna Maria córka bogatego mieszcznina zostaje okrutnie zgwałcona i zlinczowana. Staje sie nierzadnica i oddaje swe ciało za kilka monet, wedrujac z jarmarku na jarmark. Jej żywot staje sie piekłem jednak przy zyciu trzyma ja chec zemsty, która oplata ja niczym pępowina nienarodzone szczescie matki. Jednak los okazał sie dla niej łaskawy okrył ciemnym kirem jej dotychczasowy zywot i z rok cesarza dał nowe oblicze i męza, dawnego przyjaciela Michała Adlera. Książka pozwala nam uwierzyc w dobry los, który odwraca sie do nieszczesników takich jak niemka Maria.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Bella. Nikt [2008-07-18 00:00]

Są już dalsze tomy!!!
Po Nierzadnicy mamy nastepną część Kasztelankę, a Tetstament Nierządnicy ukaże sie w listopadzie 2008 roku:)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~teresa ewa [2008-03-14 00:00]

fascynująca, interesująca
książka dobrze napisana, akcja wartka, tematyka intersująca pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść w czasy odległe, średniowieczne, uwielbiam te klimaty. Kiedy będą następne tomy? czekam z niecierpliwością... proszę o informację na mój adres mailowy teresa ewa

odpowiedz