RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Lone Sloane

  A A A
Lone Sloane
Kontynuacja słynnego cyklu Philippe’a Druilleta pt. Salambo. Komiks opowiada o przygodach kosmicznego pirata i awanturnika Lone Sloane’a. Zawiera sześć krótkich przygód tytułowego bohatera oraz dwie długie opowieści o jego walce z imperatorem Shaanem i sektą Czerwonego Odkupienia na planecie Delirius. Album Lone Sloane jest uznawany za dzieło przełomowe, zachwyca stroną graficzną. Autor zrezygnował w nim z ciasnych małych kadrów, a plansze komiksowe przypominają dzieła sztuki.

Twórcą Lone Sloane’a jest jedna z największych gwiazd komiksu francuskiego, urodzony w 1944 roku Philippe Druillet, autor m.in. albumów Salambo, La Nuit czy Nosferatu, a także współzałożyciel legendarnego magazynu „Métal Hurlant”. Serię o piracie przyszłości Druillet tworzył od 1966 do 2012 roku.

ISBN: 978-83-281-1977-2

data wydania: 21-06-2017

wymiary: 215x209 mm

oprawa: Twarda

liczba stron: 200

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Recenzje

Graficzny majstersztyk - Krzysztof Ryszard Wojciechowski

10-07-2017

Tytułowy Lone Sloane jest bohaterem wyjętym z kart innego komiksu Philippe Druilleta - z epickiej trylogii „Salambo” mieszającej wątki z osadzonej w starożytności powieści Gustave Flauberta ze stylistyką sience fiction. To gwiezdny pirat i awanturnik, któremu nie straszne żadne kosmiczne bitwy i niebezpieczeństwa. W „Salambo” był jedną z wielu postaci wokół których zbudowana była fabuła, jednak Druillet polubił go na tyle, że po zakończeniu pracy nad trylogią postanowił poświęcić mu całą serię komiksów.

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!