RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Kaznodzieja, tom 1

autor: Garth Ennis

  A A A
Kaznodzieja, tom 1
Pierwszy z sześciu tomów nowego wydania komiksowego bestselleru.

Seria, która wywarła wielki wpływ na nowoczesny amerykański komiks. Naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego, nawiedzonego przez nadnaturalny byt łączący w sobie moce nieba i piekła. Tytułowy kaznodzieja, Jesse Custer, rusza w drogę, aby odnaleźć Boga, gdyż tylko on może mu wyjaśnić, co się naprawdę się wydarzyło. Horror wpisany w konwencję opowieści drogi, której tłem jest brutalna amerykańska rzeczywistość.

Autorem scenariusza jest irlandzki twórca, laureat Nagrody Eisnera, Garth Ennis, znany fanom komiksu również m.in. z takich tytułów jak: Punisher, Hellbazer, Hitman, Judge Dredd. Rysunki są dziełem Steve’a Dillona, wieloletniego współpracownika Ennisa, autora licznych prac z Sędzią Dreddem dla magazynu „2000 AD” oraz rysunków do serii Hellblazer i Punisher. 

ISBN: 978-83-281-1997-0

data wydania: 21-06-2017

oprawa: Twarda

liczba stron: 348

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Autor

Garth Ennis

Garth Ennis

Data urodzenia: 16-01-1970

Miejsce urodzenia: Belfast / Irlandia Północna

Urodzony w Belfaście, Irlandia Północna, a mieszkający w USA sławny scenarzysta komiksowy. Po okresie pracy dla brytyjskiego pisma "2000 AD" tworzył w USA takie komiksy jak: Hellblazer...

Recenzje

Szukając Boga - Krzysztof Ryszard Wojciechowski

21-06-2017

Garth Ennis to kultowy scenarzysta pochodzący z Irlandii. Swój status zawdzięcza głównie legendarnej serii "Kaznodzieja" - na sklepowe półki właśnie trafiło drugie wydanie tego komiksu. Opasłe tomiszcza zostaną opatrzone twardą oprawą i będą zawierały po kilka tomów serii. Popularność ponad 20-letniego komiksu rozbudził na nowo serial stacji AMC, który w lipcu ruszy z drugim sezonem. I choć pierwsze odcinki zbierały pozytywne recenzje, to nie da się ukryć, że komiksowy pierwowzór nie ma sobie równych.

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!