RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Konklawe

autor: Robert Harris

  A A A
Konklawe
W ciągu następnych 72 godzin jeden z nich stanie się najpotężniejszym przywódcą duchowym na ziemi
 
W Watykanie umiera propagujący ideę Kościoła ubogiego, znienawidzony przez Kurię papież. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale kardynałowi Lomeliemu, mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi Kolegium Kardynalskiego. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów, lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny, nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin, którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami. 
Zamknięci we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej elektorzy modlą się o to, by Duch Święty oświecił ich i pomógł dokonać właściwego wyboru, bardzo szybko jednak obok toczącego się od dziesięcioleci sporu tradycjonalistów i liberałów zaczynają się między nimi całkiem ziemskie intrygi i knowania. Lomeli musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu, czy jako dziekan kolegium ma się ograniczać wyłącznie do spraw organizacyjnych, czy też spróbować wpłynąć na przebieg głosowania poprzez ujawnienie mrocznej przeszłości głównych pretendentów. Ostateczny wynik konklawe okaże się jednak i tak nie całkiem zgodny z jego intencjami. 

ISBN: 978-83-7985-959-7

data wydania: 15-03-2017

oprawa: Twarda

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Autor

Robert Harris

Robert Harris

Autor urodził się w 1957 roku w Nottingham. Ukończył Cambridge Uniwewrsity. W latach 1978-92 pracował jako reporter w programach BBC Newsnight i Panorama; pisywał komentarze polityczne dla...

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!