RSS

Książka

Patronat WP

Dodaj do swojej półki

Pieśń królowej

The Summer Queen

autor:

  A A A
Pieśń królowej

Poznajcie królową tysiąclecia! Historia kobiety, która zmieniła bieg dziejów Europy.

Eleonora Akwitańska, królowa Francji i Anglii, żyła ponad osiemset lat temu, lecz do dziś fascynuje współczesnych. Swoją niezłomną wolą doprowadziła do unieważnienia nieudanego małżeństwa, była kobietą ambitną, mądrą i wykształconą, potrafiła czerpać radość z miłości.  Elizabeth Chadwick z życia średniowiecznej królowej, matki Ryszarda Lwie Serce, uczyniła pasjonującą i pełną emocji opowieść, na wskroś wiarygodną, bo opartą na źródłach, które dotrwały do naszych czasów. 

Alienor ma trzynaście lat. Przyszłość młodej i pięknej dziedziczki akwitańskiej wydaje się usłana różami,  lecz gdy w 1137 roku umiera jej ukochany ojciec, dziewczyna zostaje zmuszona do ślubu z koregentem Francji Ludwikiem, zaledwie dwa lata starszym od niej. Wkrótce młodziutka para samodzielnie zasiądzie na francuskim tronie. Alienor stara się sprostać niełatwej roli królowej oraz roli znacznie trudniejszej: żony dewocyjnie pobożnego i niestabilnego psychicznie młodego mężczyzny, który pragnie od niej tylko jednego – dziedzica.

Chadwick z elokwencją przedstawia emocje i przeżycia Alienor w świecie, w którym większość kobiet to zaledwie pionki. Malowniczo opisuje Akwitanię, Paryż i Jerozolimę oraz zakurzone, błotniste drogi pomiędzy nimi. Gratka dla wielbicieli historii, fikcji historycznej, a także opowieści o silnych bojowniczkach o równouprawnienie i władzę.

Fresh Fiction

Historia wspaniałej kobiety spod pióra mistrzyni gatunku; realistyczna, emocjonująca i ekscytująca. Nie sposób się oderwać.

RT Book Reviews

Znakomita fabuła poparta wnikliwą analizą tematu.

„Woman and Home”

Dokładność i precyzja zaskarbiły Chadwick ogromną sympatię czytelników. Wielbiciele jej wcześniejszych powieści z pewnością zainteresują się losami Alienor, a dla nowych będzie to wspaniała okazja do zapoznania się z jej twórczością.

„Library Journal”

Elizabeth Chadwick raz jeszcze po mistrzowsku odtwarza życiorys słynnej postaci historycznej. Czytelnik nie ma innego wyjścia, jak dać się zaczarować. Wiarygodne stadium charakteru i porywająca fabuła wespół z wnikliwą znajomością epoki stawiają tę powieść na pierwszym miejscu wśród wielu innych, których bohaterką jest Eleonora Akwitańska. Do czytania i podziwiania!

„Historical Novels Review”

Elizabeth Chadwick jest autorką ponad dwudziestu bestsellerowych powieści historycznych, które przetłumaczono na osiemnaście języków. Za swój debiut, „The Wild Hunt”, otrzymała Betty Trask Award, a Richard Lee, założyciel Stowarzyszenia Powieści Historycznej, uznał „Szkarłatnego Lwa” za jedną z dziesięciu najlepszych powieści tego gatunku ostatniego dziesięciolecia. „Pieśń królowej” to pierwszy tom fascynującej trylogii o Eleonorze Akwitańskiej.

ISBN: 978-83-8097-031-1

data wydania: 24-01-2017

wymiary: 150x230 mm

liczba stron: 464

oceń
ocena: 3
głosów: 2
Podziel się

Recenzje

Królowa Europy, zakładniczka mężczyzn - Katarzyna Zielińska

14-03-2017

Zjeździć świat od Jerozolimy do Anglii uczestnicząc w kluczowych wydarzeniach politycznych u boku potężnych mężczyzn, opływać w luksusy, posiadać wspaniałe wykształcenie i talent do rządzenia, zniewalającą urodę i gromadkę rozkosznych dzieci, którym jest pisana równie wspaniała co twoje życie przyszłość. Czy może to być jednocześnie i prawda, i fałsz? Może. Eleonora Akwitańska to właśnie wszystko miała. W swoim długim życiu zaznała władzy, bogactwa, związków z nieprzeciętnymi mężczyznami, wielokrotnego macierzyństwa i – zdawałoby się – ekscytujących podróży do najważniejszych miejsc ówczesnego świata: przebogatego Konstantynopola, królestw Antiochii i Jerozolimy, potężniejącej Anglii. Miała silny charakter i znała się na polityce, astronomii, arytmetyce, sztuce, była również uzdolnioną szachistką. A zatem wszystko to prawda… i zarazem czysty fałsz. Owszem, suche fakty mówią jedno. A jak to wyglądało w rzeczywistości, oczami samej Eleonory – możemy zobaczyć dzięki świetnej powieści Elizabeth Chadwick.

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!