RSS

Książka

Patronat WP

Dodaj do swojej półki

Jak gdybyś tańczyła

Pretending to Dance

autor: Diane Chamberlain

  A A A
Jak gdybyś tańczyła

Czy kłamstwo jest lepsze od najgorszej prawdy? Czy wydarzenia z przeszłości mogą wpłynąć negatywnie na przyszłość? Czy rodzina może nas skrzywdzić? Jak pogodzić się z prawdą?

Molly ma fajne życie, ciekawą pracę, kochającego męża i… pilnie strzeżoną tajemnicę z przeszłości. Ich rodzina wkrótce się powiększy – pojawi się w niej adoptowane dziecko, tymczasem Molly walczy z niepewnością i lękiem. Czy pokocha maleństwo, którego nie urodziła? Czy będzie dobrą matką? Uświadamia sobie, że prawdziwa rodzina powinna być zbudowana na prawdzie. Dwadzieścia lat wcześniej w tragicznych okolicznościach straciła ukochanego ojca. Nigdy nie wybaczyła bliskim kłamstw, jakimi ją karmili. Odeszła z domu i przed światem udawała sierotę. Teraz musi wyznać mężowi, że jej matka wcale nie umarła na raka, a jej krewni wciąż mieszkają w Morrison Ridge, małej miejscowości w Karolinie Północnej. Co więcej, Molly ma dwie matki – adopcyjną i biologiczną. I obie nigdy o niej nie zapomniały. Molly boi się teraz, że wyznanie prawdy przekreśli jej największe marzenie, by zostać matką, i  zrujnuje jej małżeństwo. Skoro pragnie być dobrą mamą, musi jednak znaleźć sposób, by pogodzić się ze swoją przeszłością i uwierzyć w przyszłość. 

Diane Chamberlain w swojej pełnej empatii, poruszającej i intrygującej powieści odkrywa przed czytelnikiem najgłębsze zakamarki ludzkiego serca, przypomina o tym, jak złożonym i kruchym tworem jest rodzina i jak bardzo zawikłane i niszczące może być kłamstwo.

Wzruszająca historia.

„Woman and Home”

Bardzo poruszająca historia, która będzie trzymać czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

RT Book Reviews

"Jak gdybyś tańczyła" to wielowarstwowa, wzruszająca powieść. Chamberlain mistrzowsko pisze ze znawstwem o problemach rodzinnych, o miłości i stracie, szacunku i nieprzewidywalności naszego życia.

„Booklist”

Diane Chamberlain jest nagradzaną autorką powieści obyczajowych, w tym „Sekretnego życia CeeCee Wilkes” i „Prawa matki”. Mieszka w Karolinie Północnej.

ISBN: 978-83-8097-034-2

data wydania: 12-01-2017

wymiary: 130x200 mm

liczba stron: 504

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Autor

Diane Chamberlain

Diane Chamberlain

Jest wielokrotnie nagradzaną autorką dwudziestu dwóch powieści, w tym „Prawa matki”, „Kłamstw”, „Szansy na życie”, „Tajemnicy Noelle” i...

Recenzje

Otwarta miłość - Roksana Krysa

16-03-2017

Powieści Diane Chamberlain to zawsze niezwykły tygiel emocjonalny. Opierają się zazwyczaj na tych samych motywach – miłości, rodziny, tajemnicy, dzieci, nieustabilizowanych uczuci, niepewności. Mimo to za każdym razem porywają tak samo, generują nowe przemyślenia, skłaniają do dyskusji na trudne, ale wciąż żywe, ponadczasowe tematy. I tym razem nie jest inaczej. „Jak gdybyś tańczyła” to niełatwa, a zarazem piękna powieść o miłości, zrozumieniu i rodzicielstwie, dorastaniu i oswajaniu śmierci.

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!