RSS

Książka

Patronat WP

Dodaj do swojej półki

Koniberki

autor:

  A A A
Koniberki

Nic tak nie działa na dzieci, jak dobra bajka na dobranoc. Jeśli chcecie odpocząć od "Czerwonego Kapturka", "Jasia i Małgosi" czy "Królewny Śnieżki", to "KONIBERKI" są dobrym pomysłem. Nie ma tu jednego bohatera. Jest ich wielu, bo koniberki to przede wszystkim społeczność. Mamy m.in. próżną Filipinkę, łobuza Węgielka, przyjacielskiego Szafirka, ale też seniorkę Rozetkę. Ta baśń to odbicie ludzkich spraw małych dzieci. Pod płaszczykiem przygód sympatycznych stworzeń z motylimi skrzydełkami, dzieci uczą się odróżniać dobro od zła, czy mądrość od głupoty. To po prostu mądra i ciepła opowieść.

Weronika Szelęgiewicz (rocznik '72, żona i mama dwóch synów) jest absolwentką polonistyki na UJ. Od ponad 10 lat tworzy do szuflady. Jest miłośniczką baśni i kryminału. Świetnie rozumie i czuje świat dzieci, co widać w jej debiutanckiej powieści „Koniberki". Jest polonistką w jednym z najlepszych krakowskich liceów.

ISBN: 978-83-944895-2-6

data wydania: 15-11-2016

oprawa: Twarda

liczba stron: 176

oceń
ocena: 5
głosów: 1
Podziel się

książka jest na 1 półce

Recenzje

Na baśniowej łące - Marcin Mroziuk

25-11-2016

Oczywiście ważne jest, że młodzi czytelnicy z prawdziwym zainteresowaniem obserwują w „Koniberkach” liczne przygody latających koników. Trzeba jednak przede wszystkim podkreślić, że Weronika Szelęgiewicz stworzyła tutaj mądrą baśniową opowieść, która na szczęście nie jest naśladownictwem historii ze świata „My Little Pony”. Całkowicie bez znaczenia jest, że w książce tej nie ma żadnych czarów, skoro poznajemy w niej zaiste fantastyczną krainę.

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!