RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Inteligencja erotyczna. Seks, kłamstwa i domowe pielesze

Mating in Captivity

autor: Ester Perel

przekład: Magdalena Zielińska

  A A A
Inteligencja erotyczna. Seks, kłamstwa i domowe pielesze
Czy namiętność po kilku latach małżeństwa jest możliwa? Dlaczego po latach stygnie, choć ludzie wciąż się kochają? Dlaczego przyjście na świat dziecka tak często zapowiada erotyczną katastrofę?

Na te pytania odpowiada bestsellerowy poradnik Esther Perel, która w ciągu dwudziestu lat swojej praktyki terapeutycznej pracowała z setkami par uskarżających się na brak pożądania. Par, które mówiły o dobrych i ciepłych związkach, ale prowadziły nudne życie seksualne. Co było powodem?

Perel twierdzi, że winna jest nasza skłonność do równouprawnienia i budowania zażyłości. Całkowita szczerość zabija żądzę, a pożądanie nie kieruje się tymi samymi zasadami, co demokratyczne społeczeństwo. Przeciwnie, w pożądaniu chodzi o odwieczną walkę o władzę! Aby bardziej podniecający, frywolny czy romantyczny seks był możliwy, trzeba więc uprzątnąć wszystkie demokratyczne idee z naszych sypialni.

Znakomita terapeutka pokazuje, dlaczego domowa atmosfera może być pułapką dla erotyki. Analizując to, co się dzieje za drzwiami sypialni, prowokuje i podpowiada jak ponownie zaprosić do niej namiętność.

ISBN: 978-83-240-2368-4

data wydania: 28-02-2013

wymiary: 120x170 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 260

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Inne wydania

Fragment

Im więcej bliskości, tym mniej seksu Nie ma miłości bez bliskości, ale seks to coś zupełnie innego Dla jednych miłość i pożądanie to nierozłączne elementy większej całości, dla innych zaś są bezpowrotnie oddzielone. Jednak dla większości z nas erotyzm mieści się gdzieś w szarej strefie, gdzie miłość i pożądanie naprzemiennie łączą się i rozdzielają. Jack Morin, The Erotic Mind (Erotyczny umysł) Podczas pierwszego spotkania z parą zawsze pytam, jak się poznali i co im...

Recenzje

Drogie panie, nie dajcie się zwariować - Hanna Węsierska

14-04-2008

Czy on mnie zawsze będzie kochał tak, jak w pierwszym tygodniu naszej znajomości? Czy ona zawsze będzie widziała we mnie tamtego dzikiego kochanka? Co będzie jeśli on zobaczy mnie bez makijażu? Co to zmieni, jeśli po ślubie, zacznę przy niej chodzić ...

Opinie

Ocena: 0 [0]
~pm [2008-04-17 00:00]

jest możliwa
..chociaż to ciężka sprawa..zależy to od dwojga kochających się ludzi i ich mądrości pozdrawiam

odpowiedz