RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Imię róży

Il nome della rosa

autor:

przekład: Adam Szymanowski

  A A A
Imię róży Zajrzyj do książki
Listopad 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. W klasztorze panuje ponury nastrój. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Sprawa jest nagląca, gdyż za kilka dni w opactwie ma się odbyć ważna debata teologiczna, w której wezmą udział dostojnicy kościelni, z wielkim inkwizytorem Bernardem Gui na czele. Tymczasem dochodzi do kolejnych morderstw. Przenikliwy Anglik orientuje się, że wyjaśnienia mrocznego sekretu należy szukać w klasztornej bibliotece. Bogaty księgozbiór, w którym nie brak dzieł uważanych za niebezpieczne, mieści się w salach tworzących labirynt. Intruz może tam łatwo zabłądzić, a nawet - jak krążą słuchy - postradać zmysły.

Umberto Eco zaprasza czytelnika do udziału w fascynującej, wielopoziomowej grze literackiej. Włoski pisarz nakłada historyczną maskę na współczesne problemy, smując rozważania o ułomności ludzkiej natury, psychologicznych motywach naszego postępowania, moralności i - ucieczce od niej.

ISBN: 978-83-7392-386-7

data wydania: 21-05-2012

wymiary: 120x170 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 756

oceń
ocena: 4.2
głosów: 5
Podziel się

Inne wydania

Autor

Umberto Eco

Umberto Eco

Data urodzenia: 05-01-1932

Miejsce urodzenia: Alessandria, Piemont, Włochy

Włoski teoretyk literatury, beletrysta. Profesor semiotyki na uniwersytecie w Bolonii. Wykłada także na Uniwersytecie we Florencji. Debiutował w 1956 rozprawą na temat średniowiecznej estetyki...

książka jest na 10 półkach

Ekranizacja

Imię róży
Name der rose, Der
pełna lista

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!