RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Lady Australia

autor: Marek Tomalik

  A A A
Lady Australia

Majestatyczne piękno australijskiej ziemi, tej najbardziej pociągającej, nieoczywistej i niedostępnej, woła i przywabia niespokojne duchy. Jednym z nich jest Marek Tomalik, autor zjawiskowej opowieści o najmniejszym kontynencie świata. Australia widziana jego oczami to ziemia wielkich kontrastów i możliwości, wciągająca i rzucająca wyzwania, kusząca niby syrena i wymagająca całkowitego oddania.

Marek Tomalik zakochany jest w swojej Lady od lat, a całą jego książkę przenika duch zrozumienia i szacunku dla jej odmienności. Tekst, na pozór utkany ze skrawków luźnych skojarzeń, układa się w spójny obraz podróży przez piekło i niebo, ziemię spaloną i ziemię kwitnącą tysiącem kwiatów, krainę fascynującą i fantasmagoryczną, na przekór własnej słabości. Tomalika interesuje przemierzanie świata, wędrówka po bezdrożach, odkrywanie miejsc dziewiczych i zapomnianych. Warto towarzyszyć mu w tej wyprawie.


ISBN: 978-83-246-4895-5

data wydania: 17-04-2013

wymiary: 200x235 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 192

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Autor

Marek Tomalik

Marek Tomalik

Podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Duch opiekuńczy tej książki. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje...

książka jest na 1 półce

wszyscy

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!