RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Ciemno, prawie noc

autor:

  A A A
Ciemno, prawie noc

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna.

Po jego śmierci grupa zbuntowanych obywateli gromadzi się wokół samozwańczego „syna", Jerzego Łabędzia. Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ. Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy więc odkrywanie tajemnic z przeszłości Alicji.

W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

ISBN: 978-83-280-1442-8

data wydania: 18-05-2016

wymiary: 125x195 mm

oprawa: Twarda

liczba stron: 528

oceń
ocena: 3.6
głosów: 3
Podziel się

Inne wydania

Autor

Joanna Bator

Joanna Bator

Data urodzenia: 1968

Absolwentka wrocławskiego kulturoznawstwa i Szkoły Nauk Społecznych, jest adiunktem w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie od 1999 roku pracuje w Zespole...

Recenzje

Alicja w krainie upiorów - Agata Gadzinowska

14-12-2012

Andżelika Mizera, Patryk Miłka, Kalinka Jakubek. W Wałbrzychu giną dzieci – rozpływają się w powietrzu, zapadają się pod ziemię, przepadają jak kamień w wodę. Były, nie ma. Alicja Tabor, warszawska dziennikarka, wraca do rodzinnego Śląska, by napisać reportaż o tajemniczych zniknięciach. Wkrótce okazuje się, że zaginione dzieci stanowią jedynie fragment większej i niestety bardziej przerażającej układanki.

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!