RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Niedziela bez teleranka

autor:

  A A A
Niedziela bez teleranka

Gdzie robiliście zakupy, gdy nie było supermarketów? Czy maszyna do pisania miała wyświetlacz? Gdzie w telefonie z tarczą były przyciski? Czym zmienialiście kanały telewizyjne, skoro nie było pilotów?

Ulice bez korków, samochody bez pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, miasta bez galerii handlowych, wysokich biurowców i supermarketów, kina bez popcornu. Rzeczywistość bez komórek, kablówki i Internetu! Tak wyglądała Polska trzydzieści lat temu.

13 XII 1981 roku na niemal półtora roku został w Polsce wprowadzony stan wojenny. To okazja, by przyjrzeć się zmianom, jakie dokonały się w ciągu trzech dekad w przeróżnych dziedzinach naszego życia. Czym byłaby jednak rozmowa o saturatorze, walkmanie, pralce Frani oraz ważnych procesach społecznych bez pokazywania punktów odniesienia w dzisiejszym świecie?

Dorośli przeglądając tę książkę, będą mogli powspominać stare dzieje a ich dzieci dowiedzą się, co trzydzieści lat temu zastępowało przedmioty znane im z obecnych czasów.

ISBN: 978-83-63014-14-8

data wydania: 09-11-2011

oprawa: Twarda

liczba stron: 200

oceń
ocena: 5
głosów: 1
Podziel się

Opinie

Ocena: -1 [5]
~ptokowron [2012-12-01 19:07]

Tej książki to ja nie kupię i nawet nie pożyczę od kogoś. Nie życzę sobie by to poniekąd sympatyczne dziecko wciskało mi kit. 4 miesiące ubezwłasnowolnienia na mrozie i odludziu z rozkazy WRON pozostawiły trwały ślad, ale p. generała nie potępiam.

odpowiedz

Ocena: +2 [8]
~plo [2012-11-02 20:44]

Ciekawe, jakie prawdy o stanie wojennym objawia kobieta, która miała w momencie jego wprowadzenia 6 lat ? Wykorzystuje swoje 5 minut sławy, żeby robić kasę na wszystkim, czego dotknie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź