RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Miłość i szacunek

autor: Emerson Eggerichs

  A A A
Miłość i szacunek
Dlaczego czasami wzajemne oczekiwania związanych ze sobą osób rozmijają się, i mimo najlepszych chęci wzajemna relacja zamyka się w błędnym kole stale powtarzanych problemów, kłótni i rozczarowań?

Dr Emerson Emmerichs przekonuje, że przyczyną jest odmienna konstrukcja psychiczna mężczyzn i kobiet i związane z tym odmienne priorytety i oczekiwania. Mówiąc skrótowo, mężczyzna oczekuje, że w związku otrzyma przede wszystkim szacunek, kobieta natomiast - liczy przede wszystkim na miłość.

Jest to klucz i punkt wyjścia do rozwiązywania trudności w związkach, ponieważ zapominanie o tej podstawowej zasadzie nakręca spiralę negatywnych reakcji - mężczyzna, który czuje się nieszanowany, nie ma ochoty na wyrażanie miłości wobec żony; kobieta, której mężczyzna nie okazuje miłości, nie ma ochoty na respektowanie jego praw i okazywanie mu szacunku. I tak bez końca.

Z błędnego kręgu wyjść można, uświadamiając sobie, że trzeba zmienić całe swoje nastawienie i poznając odmienność potrzeb drugiej osoby w związku.

ISBN: 978-83-600-4051-5

data wydania: 22-10-2008

wymiary: 140x200 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 384

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

książka jest na 1 półce

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!