RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Bajki w świecie biznesu. Mroczna prawda o fałszowaniu sprawozdań finansowych

autor: Cecil W. Jackson

  A A A
Bajki w świecie biznesu. Mroczna prawda o fałszowaniu sprawozdań finansowych
Jak wykrywać oszustwa księgowe?

Nie bądź pracownikiem etatowym lekceważącym znaki ostrzegawcze i tracącym swoją posadę, gdy kolejny Enron runie w przepaść.

Nie bądź inwestorem, który kupuje akcje wspaniale prosperującej firmy tuż przed spektakularną katastrofą. Nie rezygnuj z dotychczasowej, spokojnej pracy, aby przyłączyć się do najnowszej, cudownie rokującej spółki - tylko po to, aby po paru miesiącach trafić na bruk. Fascynująca lektura dla audytorów, inwestorów giełdowych, akcjonariuszy, a także dla studentów rachunkowości.

Książka szczegółowo i przystępnie odsłania kulisy największych oszustw sprawozdawczości finansowej na rynku amerykańskim. Na przykładach prawdziwych skandali autor ilustruje 20 najczęściej wykorzystywanych metod zawyżania zysków i ukrywania długów przez spółki. Po tej lekturze Czytelnik z łatwością nauczy się rozpoznawać, czy badane sprawozdania finansowe są autentyczne, czy też należą raczej do świata bajek. Autor szczegółowo wyjaśnia każdą sztuczkę księgową, wplatając historię rozwoju i upadku firmy, w której dany trik zastosowano, oraz fascynujące biografie menedżerów, którzy popełnili przestępstwo. Każdy rozdział zawiera informację konieczną do rozpoznania sygnałów zagrożenia, które są często zawoalowane w sprawozdaniach finansowych; sygnały te ostrzegają o tym, że przedstawiona sytuacja spółki może być czystą iluzją, efektem zaczarowanej sprawozdawczości finansowej.

ISBN: 978-83-01-15082-2

data wydania: 08-04-2008

wymiary: 170x240 mm

oprawa: Twarda

liczba stron: 236

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

książka jest na 2 półkach

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!