RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Ostatnia obietnica

The Last Promise

autor:

przekład: Hanna de Broekere

  A A A
Ostatnia obietnica
Autor opowiada nam historię, w której kobieta staje wobec najpoważniejszej decyzji swojego życia: musi dokonać wyboru między miłością do dziecka a miłością do mężczyzny.

Gdy Eliana, przez swych przyjaciół w Ameryce wciąż nazywana Ellen, przeprowadza się do Włoch, jej przyszłość wygląda bardzo obiecująco. Toskania, ze swymi rozległymi winnicami, wspaniałym jedzeniem i wielowiekową kulturą, roztacza przed nią swój niezaprzeczalny czar. Wydaje się, że to idealne miejsce dla młodej i utalentowanej malarki, jaką jest Eliana. Jej rodzina oraz przyjaciele w Ameryce uważają, że dokonała słusznego wyboru przeprowadzając się do kraju ojczystego mężczyzny, w którym się zakochała i za którego wyszła za mąż. Dla nich to przykład na to, jak życie zamienia się w bajkę.

Jednak we Włoszech, w małej wiosce przycupniętej wśród wzgórz Chianti, Eliana przekonuje się, że jej mąż w rzeczywistości jest w innym człowiekiem. Wraz z upływem czasu oddala się od niej i pozostawia całkowicie na jej barkach opiekę nad ich chorym na astmę synkiem.

Choć Elianie brakuje uczucia, jakiego zaznała w Ameryce, to jednak jest szczęśliwa jako matka i czerpie radość z bycia ze swoim synkiem. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia w willi zjawia się jej rodak, Ross Story, wrażliwy mężczyzna kochający sztukę. Ich przypadkowe spotkanie sprawia, że zaczynają inaczej myśleć o swoim życiu. Odkrywają, że człowiek może się zmieniać i rozwijać, ale również i to, że więzy rodzinne są nierozerwalne.

ISBN: 83-7298-638-X

data wydania: 27-10-2004

wymiary: 125x185 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 308

oceń
ocena: 5
głosów: 2
Podziel się

Autor

Richard Paul Evans

Richard Paul Evans

Autor poruszających powieści, z których każda trafia na pierwsze miejsca amerykańskich list bestsellerów. Dzięki temu może spokojnie pogodzić pisanie z wychowywaniem piątki...

książka jest na 3 półkach

wszyscy

Opinie

Ocena: 0 [0]
~Magda [2010-02-25 00:00]

Bardzo wciągajaca książka, przeczytałam ją jednym tchem, a przy okazji troszkę popłakałam. Chyba każda kobieta chciałaby takiej miłości... POLECAM

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ewa [2005-12-30 00:00]

swietna
bardzo wciagajaca ksiazka

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~gajkaaaa [2004-10-29 00:00]

Dobr dobre
podoba mi sie tytul i w ogole fabula ksiazki moze okazac sie calkiem ciekawa....

odpowiedz