RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Call-girl

Callgirl

autor: Jeannette Angell

przekład: Bogusława Jurkevich-Koziorowska

  A A A
Call-girl
Jeannette Angell - autorka autobiografii Call-girl wychowywała się we Francji, w rodzinie francusko-amerykańskiej. W wieku 21 lat przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie skończyła m. in. teologię w Yale i studia doktoranckie z antropologii społecznej na Uniwersytecie w Bostonie.

Prowadziła wykłady z socjologii, historii religii i antropologii na kilku uczelniach bostońskich, włączając w to Harvard, sławną MIT (Massachusets Institute of Technology) i londyńską Szkołę Ekonomiczną. Kiedy miała 34 lata, jej partner Peter odszedł od niej "wyczyściwszy" ich konto bankowe.

Została niemal bez środków do życia. Nie miała stałego etatu na uczelni, dochody z prowadzenia wykładów nie wystarczały na opłacenie mieszkania i bieżących rachunków. Szukając rozpaczliwie sposobu wyjścia z kryzysu sięgnęła po bostońską gazetę, w której ogłaszają się agencje towarzyskie.

Tak rozpoczęły się trzy lata jej podwójnego życia: w dzień prowadziła wykłady dla studentów (zarabiając mniej niż 2 tys. dolarów za cały semestr), a wieczorami pracowała jako call-girl (otrzymując 200 dolarów za godzinę).

W swojej autobiografii Jeannette opisuje spotkania z klientami agencji, dowcipnie kreśli portrety psychologiczne poznanych mężczyzn, przełamuje tabu w sposobie pokazywania zjawiska prostytucji.

ISBN: 83-89632-11-X

data wydania: 30-08-2004

wymiary: 145x205 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 296

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

książka jest na 3 półkach

Recenzje

Nauczyciele akademiccy zarabiają kiepsko, ale… - Karolina Wojtasik

26-08-2009

Wszystko, co z seksem związane budzi ciekawość. I kropka. Co prawda, znajdą się tacy, którzy będą głośno potępiać, ganić i udawać zupełny brak zainteresowania „tymi sprawami”, jednakże nie należy im wierzyć. Druga prawda jest taka, że ...

Opinie

Ocena: 0 [0]
~angela*83 [2010-02-22 00:00]

Świetna książka! Czytałam w tym roku, polecam!! Nie ma co się oburzać, takie jest życie..

odpowiedz