RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Przyjaciółki

Female friends

autor: Fay Weldon

przekład: Monika Czerniewska

  A A A
Przyjaciółki
Powieść przedstawiająca historię życia trzech kobiet. Każda z nich szuka swego miejsca w świecie i każda to miejsce w końcu odnajdzie. Jest to opowieść o przyjaźni, trwającej pomimo upływu czasu, odmiennych charakterów bohaterek i niespodzianek, które niesie życie i historia. Tym, co je łączy jest także niespełniona tęsknota za idealnym mężczyzną.

ISBN: 83-7132-884-2

data wydania: 18-05-2006

wymiary: 110x175 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 248

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Inne wydania

Autor

Fay Weldon

Fay Weldon

Urodziła się w 1933 roku w Worcester, w Anglii, dzieciństwo spędziła w Nowej Zelandii. Ukończyła psychologię i ekonomię na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji. Zadebiutowała w 1967 roku...

książka jest na 4 półkach

Ekranizacja

Przyjaciółki
Amiche, Le
pełna lista

Opinie

Ocena: 0 [0]
~robo [2004-09-14 00:00]

Odkrycie
Któż by pomyślał, że książka pojawiająca się w kanonach literatury (a często oznacza to jedynie uznanie krytyków co niewiele ma wspólnego z uznaniem czytelników) może być tak interesująca. To naprawdę jest coś co koniecznie trzeba przeczytać. Nie wiem czy wiecie, ale Clavell jest też autorem słynnego zekranizowanego "Shoguna" - film się jednak już zestarzał a proza Clavella wciąż wspaniała.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ania [2004-04-15 00:00]

Jedna z najlepszych ksiazek jakie w zyciu czytalam. Nie pozwala ani na chwile sie oderwac od czytania i trzyma w napieciuod pierwszej do ostatniej strony. Autor wspaniale przedstawil zycie zolnierzy alianckich, oderwanych od swiata, rodziny i cywilizacji. Wspaniala powiesc, godna do polecenia kazdemu, pozwalajaca zrozumiec czym jest wojna, jak radzic sobie w trudnch sytuacjach. Dzieki tej ksiazce jestem bardzej wytrzymala, zaradna, poniewaz iem, zebyli i sa ludzie w gorszej sytuacji niz moja. Jeszcze raz goraco wszystkim polecam.

odpowiedz