RSS

Książka

Patronat WP

Dodaj do swojej półki

Chata

The Shack

autor:

przekład: Anna Reszka

  A A A
Chata
Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Mack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.ZOBACZ FILMIK

Chata to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy.

Będziecie chcieli, żeby wszyscy przeczytali tę książkę! W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, Chata zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości Chata jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. Chata odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. Chata to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.

ISBN: 978-83-7534-041-9

data wydania: 22-04-2011

wymiary: 125x195 mm

oprawa: Twarda

liczba stron: 288

oceń
ocena: 4.5
głosów: 44
Podziel się

Inne wydania

książka jest na 14 półkach

wszyscy

Recenzje

Uzdrawiający duszę weekend z Bogiem - Rafał Śliwiak

29-04-2009

Na początku tej książki powinno zostać zamieszczone ostrzeżenie, informujące, że może ona obrazić czyjeś uczucia religijne (a w szczególności brak takowych), wybić z samozadowolenia, zmusić do refleksji, otworzyć oczy na kwestie raczej rzadko ...

Opinie

Ocena: -5 [11]
~Robert Lotse [2009-05-11 00:00]

Pusta Chata...
Jeszcze będąc w połowie lektury miałem ochotę tą książkę zwyczajnie sflekować - za manierę, za pseutoteologię, za pseudopsychologię i za 10 innych rzeczy. Odstąpiłem od zamiaru, bo po prostu ta książka nie jest warta flekowania po prostu dlatego, że jest zupełnie nijaka. "Chata" to kolejny "podręcznik pozytywnego myślenia" w którym nie ma żadnych rad. To literackie placebo dla tych którym nie chce się wziąć do ręki Biblii. Nie ma w "Chacie" ani jednego złego, nagannego sformułowania - ale i nie ma ani jednego zdania które warto sobie zapamiętać. "Chata" jest kompletnie pusta, a może raczej pełna banałów i nieustannej mantry na melodię "Jesus loves you". Każdemu wolno pisać powiastki luźno korespondujące z Prawdami zawartymi w Ewangelii. Każdemu wolno te powiastki czytać. Tylko po co?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +1 [3]
~beti [2012-05-13 19:21]

Wspaniała książka,czasem chciałabym żeby taka "Chata"istniała naprawdę...A może istnieje?Może wystarczy otworzyć odpowiednie drzwi? Polecam tą lekturę,odmienia spojrzenie na niektóre sprawy.

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
kejmenek [2012-01-30 20:06]

Cudowna ksiązka!

odpowiedz

Ocena: -8 [8]
~ateistka [2011-07-25 13:04]

i weszlismy w te czasu kiedy kosciol chwyta sie czego moze oferujac takie pozycje jak ta ksiazka, szkoda ze zamiast otworzyc głowy klerowi nadal robi sie wode z mozgu mlodym ludziom, ksiazka bylaby ok gdyby nie przemycala "katolskiego" belkotu. tylko wartoci

odpowiedz

Ocena: -1 [5]
~chata30 [2011-01-23 21:22]

Chata
Świetna książka, polecam ją wszystkim, wierzącym i nie wierzącym, warto ją przeczytać!!!

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~KOLA [2010-02-03 00:00]

Czyta sie jednym tchem... i daje do myślenia!

odpowiedz

Ocena: 0 [4]
~hanah [2009-06-02 00:00]

Wspaniała książka. Głęboka i poruszająca. Musicie ją przeczytać.

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~miśka [2009-05-27 00:00]

Polecam serdecznie :)
Książkę dostałam w najbardziej ważnym dla mnie momencie życia. Nie mogłam się pogodzić ze stratą bliskiej osoby, tyle pytań mnie męczyło... dlaczego tak się stało, gdzie jest Bóg, dlaczego ludzie cierpią za nic. Po lekturze jestem spokojna, czuję się lepiej. I jedno wiem, wszystko w życiu ma jakiś sens. Polecam serdecznie

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~vertigo [2009-05-22 00:00]

Nie mogę i nie chcę zgodzić się z autorem komentarza "pusta Chata" Oczywiście, każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania, ja mu tego nie bronię. Ale czy nie jest tak, że do różnych ludzi, ta sama książka może trafić w zupełnie inny sposób? W zależności od tego, jakie wydarzenia spotkały ich ostatnio i przez całe życie, mogą różnie to odbierać. Do mnie książka trafiła. Uważam, że jest to piękna opowieść o relacji człowieka z Bogiem - a takich książek nie jest wiele. Naprawdę daje nadzieję na lepsze jutro. Mi dała.

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~dekor [2009-04-27 00:00]

Wspaniała książka
Ta książka rzeczywiście może zmienić sposób patrzenia na świat. Opowiada o więzieniu jakie sami sobie tworzymy, o sposobach uwalniania się od własnego strachu i o godzeniu się ze sobą i światem. Chata to piękna i przejmująca książka, warto ją przeczytać. Polecam.

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~Eva Furtek [2009-04-24 00:00]

tych kilka stronic zmieni twoje zycie
Kochani , to musicie przeczytac. Czytalam w angielskim i doczekalam sie polskiego wydania.Podczas ksiazki smialam sie, plakalam.... zadzwonilam do pracy ze biore dzien wolny... oby tylko doczytac. Zmianilam poglad na ludzi i na zycie... teraz codziennie glosno rozmawiam z Duchem Swietym, ktory mieszka w mojej duszy....Mocno zachecam!!!

odpowiedz