RSS

Książka

Dodaj do swojej półki

Przepowiednia Dżokera

autor: Jostein Gaarder

przekład: Iwona Zimnicka

  A A A
Przepowiednia Dżokera
Podczas podróży z ojcem dwunastoletni Hans Thomas daje się wplątać w przedziwną historię. Jedząc bułeczkę od dorfskiego piekarza, łamie prawie ząb na zapieczonej w niej książeczce, która jest tak maleńka, że nie można odczytać liter bez użycia lupy. Hans Tomas ma odpowiednią lupę. Ale zaraz, zaraz... Przecież dostał ją od pewnego karzełka, dzień wcześniej niż bułeczkę z książeczką od pewnego piekarza z Dorfu! Karzełek rzekł wówczas: "Gdy tylko cię ujrzałem, zaraz zrozumiałem, że w podróży może ci się przydać lupa".

Czy jest to spisek? Czy to sen? Czy też początek niezwykłej przygody z baśnią, której Hans Thomas nie zapomni nawet wtedy, kiedy będzie dorosły? Dlaczego po wielu latach kwituje on europejską podróż słowami: "Słyszałem, że można utonąć w zbyt dużej sukience, ale nie wiedziałem, że można utonąć w baśni. Dzisiaj dobrze wiem, że wszyscy powinni się tego wystrzegać?" Obecność cudów, mimo grozy, filozofia dla dzieci i dorosłych, a także wspaniałe poczucie humoru, to zalety wszystkich książek Josteina Gaardera. Jednak w książce pojawiają się ze szczególną, magiczną siłą.

ISBN: 83-89763-40-0

data wydania: 23-05-2005

wymiary: 150x215 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 296

oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Inne wydania

Autor

Jostein Gaarder

Jostein Gaarder

Data urodzenia: 01-01-1952

Wybitny pisarz norweski; autor popularnych powieści dla młodzieży i dorosłych, prezentujących historię myśli filozoficznej i europejskie dziedzictwo kulturowe. Jego sztandarową pozycję...

książka jest na 5 półkach

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!