RSS

Książka

Patronat WP

Dodaj do swojej półki

Zapomniałam, że Cię kocham

Memoirs of a Teenage Amnesiac

autor:

przekład: Grażyna Smosna

  A A A
Zapomniałam, że Cię kocham

Gdyby Naomi wybrała reszkę, wygrałaby w rzucie monetą. Nie musiałaby wracać po aparat do redakcji księgi pamiątkowej, nie spadłaby ze schodów i nie uderzyłaby o nie głową. Nie obudziłaby się w karetce z amnezją i z pewnością pamiętałaby swojego chłopaka Ace’a. Może nawet pamiętałaby, z jakiego powodu się w nim zakochała. Rozumiałaby, dlaczego jej najlepszy przyjaciel Will uparcie nazywa ją „Szefową”. Wiedziałaby o nowej rodzinie mamy i o narzeczonej taty. Gdyby Naomi wybrała reszkę, może nigdy nie poznałaby Jamesa, chłopaka o wątpliwej przeszłości i niepewnej przyszłości, który już przy pierwszym spotkaniu miał ochotę ją pocałować. A ona może nie chciałaby odwzajemnić jego pocałunku.

Jednak Naomi wybrała orła…

ISBN: 978-83-62577-08-8

data wydania: 24-06-2011

wymiary: 135x200 mm

oprawa: Miękka

liczba stron: 264

oceń
ocena: 5
głosów: 34
Podziel się

Autor

Gabrielle Zevin

Gabrielle Zevin

Data urodzenia: 1977

amerykańska autorka i scenarzystka.  Kiedy miała osiem lat dostała komputer i zaczęła pisać pierwsze sztuki. Choć pisała dużo - była m.in. recenzentką muzyki młodzieżowej, autorką...

Fragment

Moja opowieść jest przede wszystkim o miłości. Będzie w niej mowa o zbiegach okoliczności, przyciąganiu i urazach głowy – jak to w większości miłosnych historii. Wszystko zaczęło się od rzutu monetą. Postawiłam na orła, a wypadła reszka. Gdyby ułożyło się po mojemu, może tej historii wcale by nie było. Co najwyżej rozdział lub może tylko zdanie w książce, której właściwy temat jeszcze nie został określony. Może ten...

książka jest na 11 półkach

Recenzje

Czasami dziewczyna musi przegrać - Katarzyna Frukacz

23-07-2011

W powieści odnajdziemy zatem na wskroś amerykańskie, sympatyczne postaci (z nadwyżką kreacji męskich, urodziwych ponad miarę), a także na wskroś amerykański, chwytliwy opis uczuciowych zawirowań z udziałem głównej bohaterki. Lekturę uatrakcyjnia dodatkowo rys humorystyczny, dostrzegalny szczególnie w dialogach (nad wyraz ciętych), a także nienaturalnie melancholijny klimat, za pomocą którego autorka stara się nadać powieści „życiowy” charakter. Poprzez zbanalizowaną historię nastolatki z amnezją, próbującej odnaleźć się w zapomnianym środowisku znajomych i krewnych, Zevin opiewa klasyczne wartości: siłę przyjaźni i więzi rodzinnych, potrzebę życiowej stabilizacji, a nade wszystko – terapeutyczną moc miłości. Tworzy w efekcie przesłodzoną wizję świata, w której „życiowe” problemy są w istocie jedynie przykrywką dla głównego, miłosnego wątku opowieści.   

Opinie

Ocena: -3 [5]
~Geronimo [2011-06-27 07:53]

Głupi tytuł i głupia treść,po przeczytaniu recenzji,to chyba lektura dla egzaltowanych panienek o wadze 90 kg,żrących w trakcie lektury kolejną czekoladę.Żenada.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi