RSS

Autor

Ewa Bagłaj

  A A A
Ewa Bagłaj Źródło: "__wlasne

Życiorys:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa, autorka powieści dla młodzieży oraz biografii, dziennikarka. W książkach najchętniej porusza tematykę związaną z końmi. Jej powieści wprowadzają czytelników w świat pasjonujących przygód miłośników koni. Przesłaniem jej twórczości jest ekologiczny i humanitarny apel w obronie zwierząt. Aktywnie działa w obronie ich praw.

W 2007 roku nakładem MUZY ukazała się książka Ewy Bagłaj zatytułowana Słoneczna dziewczyna o Klementynie Sołonowicz-Olbrychskiej - pedagogu, kreatorce teatru szkolnego, autorce powieści dla młodzieży, patronce Biblioteki w Drohiczynie, matce jednego z najsłynniejszych aktorów polskich Daniela Olbrychskiego.

oceń
ocena: 4.7
głosów: 38
Podziel się

Opinie

Ocena: +3 [3]
~Mariol [2014-06-06 17:00]

Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie, gdzie można kupić te wcześniejsze części Prymuski ale nowe nieużywane ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [1]
~dzidka [2013-07-17 09:56]

Pani Ewo! Pamiętamy pani spotkanie z "Słoneczną dziewczyną".Gratulujemy wydania nowej książki "Prymuska"! Niech pani przyjedzie do Opola:)

odpowiedz

Ocena: +11 [11]
~viviana [2013-04-05 20:47]

Prymuska jest najlepsza z tych trzech części, z utesknieniem czekam na czwartą. Mam nadzieję że będzie i to szybciej niz ta ;D

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~daffy_23 [2013-03-20 17:38]

co ja widzę---- jest wreszcie 3 część----?????!!! Prymuska ---jak fajnie się nazywa ----rymuje się z Broszka i Dublerka------ :D

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~niespokojna_woda [2011-09-16 21:49]

Broszka to książka, którą się powinno czytać jak się ma naście lat, tak jak np. Anię z Zielonego Wzgórza. Żałuję, że nie powstała wcześniej, kiedy byłam w tym wieku. Myślę, że zakochałabym się w tej książce. A tak przeczytałam ją tylko z pewną przyjemnością i rozrzewnieniem, bo przypomniała mi mnie samą z czasów, kiedy myślałam trochę w taki sposób jak tytułowa bohaterka. Polecam lekturę, także drugiej części pt. Dublerka.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jagoda [2010-11-12 23:57]

jeśli ktoś lubi o koniach
to tak

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~Aleksandra [2010-08-26 17:55]

najlepsze polskie powieści o koniach jakie czytałam
Broszka i jej druga część Dublerka to najlepsze moim zdaniem powieści spośród polskich książek, gdzie bohaterami są m.in. konie. Broszkę zobaczyłam przypadkiem, nic nie wiedząc o Ewie Bagłaj i zainteresowała mnie okładka z dziewczyną na koniu. Myślałam, że to opowiastka dla młodzieży jakich wiele, a okazało się, że książka porusza oprócz wątku miłości młodych bohaterów i sensacyjnych przygód w związku z poszukiwaniem zaginionej cennej klaczy rasy arabskiej, również trudny ale ważny temat transportu koni rzeźnych. Bagłaj nie serwuje jakichś drastycznych opisów ani nic w tym stylu, nie chodzi jej na pewno o epatoiwanie sensachją czy okrucieństwem, ale w jakiś taki liryczny sposób pokazuje młodzieńczą wiarę w ludzi i świat. Poprzez ukazanie bohaterów, którzy są zarówno wrażliwi, jak też wystarczająco odważni i aktywni, by nie siedzieć i narzekać na rzeczywistość, ale działać wbrew wszystkiemu. I to... działa!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź