RSS

Autor

Beata Pawlikowska

  A A A
Beata Pawlikowska Źródło: AKPA

Miejsce urodzenia: Warszawa

Strona domowa: http://www.beatapawlikowska.com/

Życiorys:

Dziennikarka, felietonistka, podróżniczka. Od 1990 roku pracuje w radiu, od Rozgłośni PR w Koszalinie począwszy, przez Radio Kolor, Program 3 PR i Radio Zet, gdzie prowadzi własną audycję Świat według blondynki.Pisze felietony, reportaże i opowiadania z podróży w wielu dziennikach i czasopismach m.in. w Rzeczpospolitej, Polityce, Playboyu, Vivie, Cosmopolitan. Fragment reportażu o Indianach Yanomami zostaje zamieszczony w przewodniku po Amazonii. Od 1994 co roku podróżuje po Ameryce Łacińskiej.Stara się dotrzeć tam, gdzie nie sięgnęła jeszcze biała cywilizacja. Drobiazgowo dokumentuje życie plemion Indian amazońskich, zanim znikną bezpowrotnie. Robi zdjęcia, nagrywa mowę, pieśni, obrzędy, zapisuje tradycje.

Efektownym zapisem wielokrotnych wypraw do amazońskiej dżungli jest książka Blondynka w dżungli, gdzie autorka zawarła wiele konkretnych informacji obyczajowych, kulturowych i przyrodniczych z obszaru Amazonii.

Za w/w książkę autorka otrzymała nagrodę Bursztynowego Motyla w konkursie im. Arkadego Fiedlera za najlepszą książkę polskiego autora o tematyce podróżniczej i krajoznawczej w 2001 roku.

oceń
ocena: 5
głosów: 12
Podziel się

Opinie

Ocena: 0 [4]
~magi [2013-01-26 15:43]

beznadziejna

odpowiedz

Ocena: +1 [5]
myszolinka0506 [2012-07-11 10:33]

Moim zdaniem słaba. Nie przekonują mnie "głębokie filozoficzne przemyślenia". W dobrej książce powinno się znaleźć tylko to, co konieczne. Książkę Pawlikowskiej z powodzeniem można streścić. Zdecydowany przerost formy nad treścią, Czytając, ma się ochotę powiedzieć "nie filizuj mi tu".

odpowiedz