RSS

Autor

Paweł Beręsewicz

  A A A
Paweł Beręsewicz Źródło: "__wlasne

Życiorys:

Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumacz, autor słowników, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci. Choć książki dla dzieci publikuje dopiero od 2004 roku, otrzymał już wiele nagród i wyróżnień: nagrodę „Guliwera” i PTWK za Co tam u Ciumków?, wyróżnienie w konkursie do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, wyróżnienie Fundacji „Świat  Dziecka” za Pan Mamutko i zwierzęta.

 

Książka Ciumkowe historie w tym jedna smutna została nagrodzona w konkursie „Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego” w 2008 roku, zaś książka Warszawa. Spacery z Ciumkami otrzymała Nagrodę Literacką miasta Warszawy 2010. W 2010 roku autor otrzymał III Nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren za A niech to czykolada! Jego Czy wojna jest dla dziewczyn? została wyróżniona w II Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej i wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

 

Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip. W 2011 roku otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za Tajemnicę człowieka z blizną oraz nominację do tej nagrody za Czy wojna jest dla dziewczyn.

oceń
ocena: 3.5
głosów: 4
Podziel się

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!