RSS

Recenzje

 • Deadpool - Classic, tom 2
  4/10

  Deadpool - Classic, tom 2 Joe Kelly Aaron Lopresti

  Pierwszy tom "Deadpool Classic" sprawił mi wielką frajdę i przywołał wspominania z dzieciństwa, kiedy jako kilkunastoletni smarkacz zaczytywałem się w TM-Semicach. Początki Deadpoola to ociekająca eskapizmem rozrywka, pełna czarnego humoru i buńczucznych pomysłów. Mój wewnętrzy nastolatek liczył więc, że z kolejnymi numerami będzie jeszcze lepiej.więcej »

  autor recenzji: Grzegorz Kłos
 • Zdobywcy Troy
  5/10

  Zdobywcy Troy Ciro Tota

  Tytułowa Troy to bardzo specyficzna planeta. Panuje na niej magiczna aura, która powoduje u zamieszkałych ją istot rozwój niezwykłych, magicznych umiejętności. Fakt ten wykorzystuje wszechmocne Konsorcjum Kwiatów, która zsyła na planetę przymusowych kolonistów, by ci rozwijali w sobie nadprzyrodzone zdolności, mające być wykorzystane ku chwale organizacji. Sceneria planety Troy przypomina jednak bardziej nasze średniowieczne legendy niż typowe science fiction. Żyją tu bowiem smoki, trolle i inne cudowne stworzenia. Wypada więc mówić o tym komiksie jako o fantasy a nie opowieści futurystycznej, choć drobne elementy science fiction się tu pojawiają.więcej »

 • Liga Sprawiedliwości. Tom 8. Wojna Darkseida, część 2
  7/10

  Liga Sprawiedliwości. Tom 8. Wojna Darkseida, część 2

  Parafrazując słowa byłego premiera – prawdziwego scenarzystę komiksowego poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. Przynajmniej takie wrażenie towarzyszy lekturze ósmego i zarazem ostatniego tomu "Ligi Sprawiedliwości" Geoffa Jonesa.więcej »

  autor recenzji: Grzegorz Kłos
 • Hasib i królowa węży
  8/10

  Hasib i królowa węży David B.

  Autor wybitnych „Rycerzy Świętego Wita” i współzałożyciel słynnego wydawnictwa L'Association, David B. jest jedną z najważniejszych postaci światowego komiksu. To twórca wielokrotnie nagradzany i bardzo wpływowy, którego dziś na całym świecie podrabia cała masa artystów tworzących powieści graficzne. W Polsce jego prace od wielu lat wydaje Kultura Gniewu, która obecnie zaprezentowała nam jego najnowszy komiks.więcej »

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń