RSS

Recenzje

 • Liga Sprawiedliwości. Tom 8. Wojna Darkseida, część 2
  7/10

  Liga Sprawiedliwości. Tom 8. Wojna Darkseida, część 2

  Parafrazując słowa byłego premiera – prawdziwego scenarzystę komiksowego poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. Przynajmniej takie wrażenie towarzyszy lekturze ósmego i zarazem ostatniego tomu "Ligi Sprawiedliwości" Geoffa Jonesa.więcej »

  autor recenzji: Grzegorz Kłos
 • Hasib i królowa węży
  8/10

  Hasib i królowa węży David B.

  Autor wybitnych „Rycerzy Świętego Wita” i współzałożyciel słynnego wydawnictwa L'Association, David B. jest jedną z najważniejszych postaci światowego komiksu. To twórca wielokrotnie nagradzany i bardzo wpływowy, którego dziś na całym świecie podrabia cała masa artystów tworzących powieści graficzne. W Polsce jego prace od wielu lat wydaje Kultura Gniewu, która obecnie zaprezentowała nam jego najnowszy komiks.więcej »

 • Dziewczyna, która igrała z ogniem, tom 2
  8/10

  Dziewczyna, która igrała z ogniem, tom 2

  Wprawdzie w ekipie odpowiedzialnej za komiksową adaptację „Millennium” Stiega Larssona nastąpiły zmiany, ale „Millennium 2 - Dziewczyna, która igrała z ogniem” potrafi dostarczyć nam podczas lektury równie wiele emocji co pierwszy album serii. Sylvain Runberg i tym razem bowiem bardzo umiejętnie przyciął fabułę literackiego pierwowzoru, a chociaż Man (czyli Manolo Carrot) zastąpił José Homsa w roli rysownika, to całkiem udanie kontynuuje koncepcję graficzną postaci, do której czytelnicy wszak już zdążyli przywyknąć.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • W Jeżynowym Grodzie
  9/10

  W Jeżynowym Grodzie Jill Barklem

   „W Jeżynowym Grodzie” to przepiękne zbiorcze wydanie ośmiu pełnych ciepła opowieści, których bohaterami są obdarzone przez Jill Barklem ludzkimi cechami myszki, które tworzą małą, zgodnie żyjącą społeczność. Nie da się ukryć, że książka ta - zarówno z powodu samej treści, jak i zachwycających, oryginalnych ilustracji autorki - budzi skojarzenia z twórczością Beatrix Potter, ale przecież wielbiciele tego typu klasycznych opowiadań dla dzieci powinni to uznać tylko za jeszcze jedną zaletę tej pozycji.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń