RSS

Recenzje

 • Spider-Man - Niebieski
  8/10

  Spider-Man - Niebieski Jeph Loeb Tim Sale

  Pewnie stosunkowo łatwo byłoby zdyskredytować historyjkę Jepha Loeba jako grającą najłatwiejsze akordy na naszych serduchach, bo to, istotnie, opowieść nostalgiczna i rzewna, ale błędem byłoby zarzucać jej emocjonalną taniochę. Rozpisany przed laty, jeszcze gdy na tronie Marvel Comics zasiadał Stan Lee, romans Petera Parkera z Gwen Stacy nie miał tak po prawdzie okazji wybrzmieć donośnie, a przecież śmierć dziewczyny to dla Spider-Mana wydarzenie bezsprzecznie formacyjne. Ba, niemalże domagał się swoistego remake'u.więcej »

  autor recenzji: Bartosz Czartoryski
 • Klatki
  8/10

  Klatki Dave McKean

  Dave McKean, najbardziej znany jest z rysunków do słynnego „Azylu Arkham” Granta Morrisona, i niesamowitych, artystycznych okładek do serii „Sandman” Neila Gaimana, ale tworzy też swoje autorskie komiksy. Najsłynniejszy z nich, „Klatki” możemy w końcu przeczytać po polsku.więcej »

 • Kaznodzieja, tom 1
  8/10

  Kaznodzieja, tom 1 Garth Ennis

  Garth Ennis to kultowy scenarzysta pochodzący z Irlandii. Swój status zawdzięcza głównie legendarnej serii "Kaznodzieja" - na sklepowe półki właśnie trafiło drugie wydanie tego komiksu. Opasłe tomiszcza zostaną opatrzone twardą oprawą i będą zawierały po kilka tomów serii. Popularność ponad 20-letniego komiksu rozbudził na nowo serial stacji AMC, który w lipcu ruszy z drugim sezonem. I choć pierwsze odcinki zbierały pozytywne recenzje, to nie da się ukryć, że komiksowy pierwowzór nie ma sobie równych.więcej »

 • Thor gromowładny: Przeklęty, tom 3
  8/10

  Thor gromowładny: Przeklęty, tom 3 Jason Aaron

  Pierwszy zwiastun filmu "Thor: Ragnarok" przez 24 godziny od publikacji został obejrzany 136 mln razy. Czy ogromne zainteresowanie nowymi przygodami blondwłosego herosa z Asgardu przełoży się na popularność komiksowego pierwowzoru? W polskich warunkach może być z tym problem, choć nie da się ukryć, że aktualnie wydawana seria Egmontu "Thor Gromowładny" to pozycja obowiązkowa nie tylko dla najzagorzalszych fanów historii obrazkowych ze stajni Marvela.więcej »

  autor recenzji: Jakub Zagalski

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Dzisiejsze nowo��ci