RSS

Recenzje

 • Wszystko wina kota!
  6/10

  Wszystko wina kota! Agnieszka Lingas-Łoniewska

  Prawie wszyscy sięgamy po literaturę z najwyższej półki – jeśli nie uznaną klasykę, to utwory współczesnych laureatów rozmaitych nagród szczebla krajowego lub międzynarodowego. Ale też prawie wszyscy od czasu do czasu potrzebujemy lektury, która nie będzie nas zmuszała do wytężania umysłu, do przegryzania się przez kunsztowne plecionki słowne i do analizowania zawiłości psychiki bohaterów, tylko po prostu łatwo i szybko opowie nam jakąś zabawną, wzruszającą lub emocjonującą historię. Twórców specjalizujących się w dostarczaniu nam tego rodzaju czytelniczej pożywki jest mnóstwo, a niektórzy z nich szybko zyskują sobie poczytność, na jaką autor literatury ambitnej, lecz trudnej może czekać latami. Wśród kobiet dużą popularnością cieszą się literackie odpowiedniki komedii romantycznych, takich jak “To właśnie miłość”, “Masz wiadomość” czy “Listy do M.”. I właśnie do tego gatunku należy najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, “Wszystko wina kota”.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Agencja Wynajmu Rodziców
  7/10

  Agencja Wynajmu Rodziców David Baddiel

  Książka Davida Baddiela nie jest wprawdzie arcydziełem literatury dziecięcej, ale ma całkiem spore szanse już od pierwszych stron rozśmieszyć młodych czytelników (oczywiście pod warunkiem, że posiadają podobne do autora poczucie humoru). W „Agencji Wynajmu Rodziców” znajdą oni bowiem całkiem zabawną i zarazem pouczającą opowieść, która może im pomóc spojrzeć inaczej także na własną rodzinę. więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Legion
  6/10

  Legion Brandon Sanderson

  Gdybyśmy poznali tylko tytuł najnowszej powieści Brandona Sandersona, nie widząc okładki i nie czytając noty wydawcy, moglibyśmy sobie łamać głowę, dlaczego nasz ulubiony pisarz nagle przerzucił się z fantastyki na historię; wszak pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam na myśl na dźwięk słowa "legion”, to jednostka rzymskiego wojska. Ale to błędny trop. Trzeba sięgnąć do innych tekstów kultury, pochodzących zresztą z tegoż samego okresu rzymskiej dominacji. "Na imię mi Legion, bo nas jest wielu” – powiada w Ewangelii wg św. Marka demon, którego Jezus wypędza z ciała opętanego.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w młynie
  8/10

  Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w młynie Joanna Krzyżanek Zenon Wiewiurka

  Niewątpliwe zalety książki Joanny Krzyżanek sprawiają, że „Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w młynie” ma spore szanse nie tylko przyciągnąć uwagę młodych czytelników, ale również przekonać ich, że samodzielne przygotowywanie rozmaitych potraw może być prawdziwą przygodą.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Dzisiejsze nowo��ci