RSS

Recenzje

 • Kapitan Ameryka: Biały
  6/10

  Kapitan Ameryka: Biały Jeph Loeb Tim Sale

  Jeph Loeb i Tim Sale w swojej „kolorowej” i powszechnie cenionej serii brali na warsztat Spider-Mana, Daredevila i Hulka, łącząc w nietuzinkowy sposób estetykę origin story z wątkiem obyczajowym, w którego centrum zawsze znajdowała się jakaś kobieta. „Kapitan Ameryka: Biały” przełamuje ten schemat, bo chociaż zamysł całej historii jest podobny do wcześniejszych komiksów Loeba i Sale'a, to podstawową różnicą jest zamiana wątku romantycznego na opowieść o męskiej przyjaźni.więcej »

  autor recenzji: Jakub Zagalski
 • Kruso
  5/10

  Kruso Lutz Seiler

  Ciała topielców. Coś mówią, ale jest to tylko szum bez znaczenia, nie niosący żadnej informacji. Nikt też ich nie słucha. Uciekinierzy drogą morską z NRD rozpływają się w niebycie, bezimienni, bez tożsamości, bez rodzinnej przynależności. Nikt o nich nie pyta, nie zgłasza faktu ich zaginięcia na policji. Niemcy mają teraz o wiele ciekawsze zajęcie: ich kraj właśnie się jednoczy.więcej »

  autor recenzji: Katarzyna Zielińska
 • Całkiem obcy człowiek
  5/10

  Całkiem obcy człowiek Rebecca Stead

  Tabitha, Em i Bridge przyjaźnią się od zawsze. Jak to nastolatki, wspólnie przeżywają pierwsze miłości, problemy szkolnej codzienności, podejmują wyzwania wieku dorastania, które stają się coraz trudniejsze. Wyznają zasadę, by nigdy się ze sobą nie kłócić. Ale czy da się tego dokonać, będąc nastolatką? Dziewczyny różnią się od siebie niemal wszystkim, a każda z nich – poza problemami swojego pokolenia - musi się zmierzyć również z własnym, małym światem.więcej »

  autor recenzji: Roksana Krysa
 • Jak gdybyś tańczyła
  9/10

  Jak gdybyś tańczyła Diane Chamberlain

  Powieści Diane Chamberlain to zawsze niezwykły tygiel emocjonalny. Opierają się zazwyczaj na tych samych motywach – miłości, rodziny, tajemnicy, dzieci, nieustabilizowanych uczuci, niepewności. Mimo to za każdym razem porywają tak samo, generują nowe przemyślenia, skłaniają do dyskusji na trudne, ale wciąż żywe, ponadczasowe tematy. I tym razem nie jest inaczej. „Jak gdybyś tańczyła” to niełatwa, a zarazem piękna powieść o miłości, zrozumieniu i rodzicielstwie, dorastaniu i oswajaniu śmierci.więcej »

  autor recenzji: Roksana Krysa

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń