RSS

Recenzje

 • Deadpool: Wyzwanie Drakuli, tom 5
  9/10

  Deadpool: Wyzwanie Drakuli, tom 5

  Wierzę, że „Deadpool: Wyzwanie Draculi” jest jednym z tych komiksów, który może z miejsca powiększyć grono wielbiciela Wade'a Wilsona, znanego również jako Deadpool. Opisana w tym albumie historia to prawdziwa jazda bez trzymanki, demonstracja talentu scenarzystów, którzy wespół z utalentowanymi rysownikami rozbawią czytelnika do łez. Nigdy nie byłem wielkim fanem trudnego do zabicia komedianta w czerwonej masce, ale wystawiona przeze mnie ocena końcowa nie pozostawia złudzeń, że „Deadpool: Wyzwanie Draculi” to po prostu świetny komiks.więcej »

  autor recenzji: Jakub Zagalski
 • Willow
  7/10

  Willow Virginia C. Andrews

  Dziewiętnastoletnia Willow de Beers nie ma zbyt dużo szczęścia – jej ukochany (przybrany) ojciec, znany psychiatra, niespodziewanie umiera. Jej matka adopcyjna, wyjątkowa sekutnica, zginęła kilka lat wcześniej w wypadku samochodowym, pozostawiając jednak w głowie Willow strach przed rzekomymi psychicznymi obciążeniami odziedziczonymi po prawdziwej matce, pacjentce kliniki doktora de Beersa. Na domiar złego chłopak Willow zrywa z nią w mało elegancki sposób, zamiast wesprzeć ją w trudnych chwilach. Ale dziewczyna nie jest ofiarą.więcej »

  autor recenzji: Katarzyna Zielińska
 • Oryks i Derkacz
  10/10

  Oryks i Derkacz Margaret Atwood

  „Oryks i Derkacz” to bez wątpienia jedna z najlepszych powieści w dorobku Margaret Atwood, która już od lat jest wymieniana w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla. Z jednej strony wielkie wrażenie wywiera na nas nakreślona tutaj niezwykle spójna, dość niepokojąca wizja nieodległej przyszłości, a z drugiej sama fabuła jest nie tylko bardzo wciągającą, ale zarazem pod wieloma względami naprawdę zaskakująca.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Wolverine and the X-Men: Starzy kumple, nowi wrogowie, tom 4
  7/10

  Wolverine and the X-Men: Starzy kumple, nowi wrogowie, tom 4 Jason Aaron Nick Bradshaw

  - Chciałem powrócić do motta towarzyszącego niegdyś oryginalnej serii z X-Men: 'Najdziwniejsze nastolatki na świecie!' Ale przede wszystkim chciałem się dobrze bawić – czytamy w posłowiu Jasona Aarona, scenarzysty serii „Wolverine i X-men”, która zakończyła się na czwartym albumie zatytułowanym „Starzy kumple, nowi wrogowie”. Rzeczona seria wyróżniała się oryginalnym, humorystycznym charakterem i chociaż cykl miał mniej więcej tyle samo wzlotów, co upadków, to ostatnia część robi naprawdę dużo dobrego.więcej »

  autor recenzji: Jakub Zagalski

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń