RSS

Recenzje

 • Willow
  7/10

  Willow Virginia C. Andrews

  Dziewiętnastoletnia Willow de Beers nie ma zbyt dużo szczęścia – jej ukochany (przybrany) ojciec, znany psychiatra, niespodziewanie umiera. Jej matka adopcyjna, wyjątkowa sekutnica, zginęła kilka lat wcześniej w wypadku samochodowym, pozostawiając jednak w głowie Willow strach przed rzekomymi psychicznymi obciążeniami odziedziczonymi po prawdziwej matce, pacjentce kliniki doktora de Beersa. Na domiar złego chłopak Willow zrywa z nią w mało elegancki sposób, zamiast wesprzeć ją w trudnych chwilach. Ale dziewczyna nie jest ofiarą.więcej »

  autor recenzji: Katarzyna Zielińska
 • Oryks i Derkacz
  10/10

  Oryks i Derkacz Margaret Atwood

  „Oryks i Derkacz” to bez wątpienia jedna z najlepszych powieści w dorobku Margaret Atwood, która już od lat jest wymieniana w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla. Z jednej strony wielkie wrażenie wywiera na nas nakreślona tutaj niezwykle spójna, dość niepokojąca wizja nieodległej przyszłości, a z drugiej sama fabuła jest nie tylko bardzo wciągającą, ale zarazem pod wieloma względami naprawdę zaskakująca.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Wolverine and the X-Men: Starzy kumple, nowi wrogowie, tom 4
  7/10

  Wolverine and the X-Men: Starzy kumple, nowi wrogowie, tom 4 Jason Aaron Nick Bradshaw

  - Chciałem powrócić do motta towarzyszącego niegdyś oryginalnej serii z X-Men: 'Najdziwniejsze nastolatki na świecie!' Ale przede wszystkim chciałem się dobrze bawić – czytamy w posłowiu Jasona Aarona, scenarzysty serii „Wolverine i X-men”, która zakończyła się na czwartym albumie zatytułowanym „Starzy kumple, nowi wrogowie”. Rzeczona seria wyróżniała się oryginalnym, humorystycznym charakterem i chociaż cykl miał mniej więcej tyle samo wzlotów, co upadków, to ostatnia część robi naprawdę dużo dobrego.więcej »

  autor recenzji: Jakub Zagalski
 • Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi
  5/10

  Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi Paul Gulacy Mike Richardson Randy Stradley

  Po niebywałym sukcesie „Karmazynowego Imperium”, które debiutowało na rynku amerykańskim dwadzieścia lat temu, wypuszczenie kontynuacji przygód Kira Kanosa było tylko kwestią czasu. Autorskie trio złożone z Mike'a Richardsona, Randy'ego Stradleya (scenariusz) i Paula Gulacy'ego (rysunki) ponownie połączyło siły w albumie „Rada we krwi”, który był już prezentowany polskim czytelnikom kilkanaście lat temu, zaś teraz został przypomniany przez Egmont w ramach serii „Star Wars Legendy”.więcej »

  autor recenzji: Jakub Zagalski

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń