RSS

Recenzje

 • Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana
  5/10

  Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana Łukasz Kielban

  „Mężczyzna z klasą” historyka Łukasza Kielbana tylko z pozoru jest niezbędnikiem aspirującego gentlemana, instruującym, jak dbać o zarost, kogo przepuszczać przodem w drzwiach, jak wiązać krawat i dlaczego.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Ariol 1. Wszyscy jesteśmy osiołkami
  7/10

  Ariol 1. Wszyscy jesteśmy osiołkami Marc Boutavant Emmanuel Guibert

  Przypuszczałem, że prędzej czy później jakiś rodzimy wydawca zainteresuje się bestsellerową francuską serią komiksową „Ariol”, za którą odpowiadają dwaj panowie: Emmanuel Guibert (scenariusz) oraz Marc Boutavant (rysunki). Co prawda stawiałem na któregoś z dużych i doświadczonych edytorów komiksowych. Pomyliłem się. I dobrze, a nawet lepiej. Rzecz ukazuje się staraniem oficyny Adamada, która specjalizuje się w publikacji książek dla dzieci. „Ariol” jest pierwszym komiksem w koszyku gdańskiego edytora. Seria wystartowała we wrześniu, pierwszy tom nosi tytuł „Wszyscy jesteśmy osiołkami”, a drugi „Być jak Superkoń”, ukazał się w bieżącym miesiącu.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Thorgal: Louve - 6 - Królowa ciemnych elfów
  7/10

  Thorgal: Louve - 6 - Królowa ciemnych elfów Roman Surżenko Yann

  Podstępne elfy, pracowite krasnoludy, wąż strzegący korzeni drzewa światów, dumna bogini, której służą skrzydlate koty, pomniejszy bóg, wegetujący w postaci pająka, nieśmiertelna strażniczka dzierżąca klucze do wszystkich światów, księżniczka zamieniona w małpę, dzielna dziewczynka mentalnie rozmawiająca ze zwierzętami... Czy to kolejna nienapisana, ale odnaleziona i wydana opowieść mistrza Tolkiena? Skądże, to najnowsza produkcja komiksowa z uniwersum Thorgala. Uniwersum, w którym sam główny bohater został zmarginalizowany i pozbawiony niektórych kluczowych atrybutów charakterologicznych, które konstytuowały jego postać. Podobny los spotkał też jego – wcześniej niezłomną – żonę Aaricię.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Fatale. Tom 4. Modlitwa o deszcz
  9/10

  Fatale. Tom 4. Modlitwa o deszcz Ed Brubaker Sean Phillips

  Odwieczny spór filozofów, na ile człowiek sam jest kowalem własnego losu, daleki jest od ostatecznego rozstrzygnięcia. Czy ludzie są obdarzeni wolną wolą, która pozwala im przezwyciężać presję wszelkich wewnętrznych i zewnętrznych wpływów, by decydować o kształcie własnego życia? Czy są bezwolnymi marionetkami, sterowanymi przez instrukcje zapisane w genach, burzę hormonów, programowanie społeczne, metafizyczne siły, i tylko się oszukują, że w jakiejkolwiek kwestii mogą dokonywać samodzielnego wyboru?więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń