RSS

Recenzje

 • 100 miejsc we Francji. które każda kobieta powinna odwiedzić
  8/10

  100 miejsc we Francji. które każda kobieta powinna odwiedzić Marcia DeSanctis

  Lat temu, powiedzmy, czterdzieści takiej książki najpewniej by na polski nie przetłumaczono, bo jakiż z niej pożytek byłby w epoce, gdy nawet tak banalne wypady zagraniczne, jak zwiedzanie Pragi czy udział w studenckiej praktyce robotniczej w którymś z bratnich krajów wymagały wypisywania kilometrowych formularzy i wielogodzinnego wystawania w kolejkach po paszport, a cóż dopiero było mówić o terenach za berlińskim murem!?więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Czar Chanel
  8/10

  Czar Chanel Karl Lagerfeld Paul Morand

  Dwoje niemłodych ludzi toczy długie rozmowy na tarasie luksusowego hotelu w szwajcarskim kurorcie. On słucha, mówi głównie ona, wylewając z siebie potoki słów i utwierdzając samą siebie w przekonaniu, że ostatniego słowa wciąż jeszcze nie powiedziała.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Podmajordomus Minor
  9/10

  Podmajordomus Minor Patrick deWitt

  „Podmajordomus Minor” to niewątpliwie książka, która nie tylko nie daje się łatwo zaszufladkować, ale zaskakuje czytelników niemal na każdej stronie. Patrick deWitt pełnymi garściami czerpie bowiem z rozmaitych konwencji gatunkowych, miesza grozę z humorem, a historia gorącej, młodzieńczej miłości sąsiaduje tutaj ze scenami godnymi markiza de Sade'a. Istotne jest, że z połączenia tych na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie niepasujących elementów powstała niezwykle zabawna i wciągająca bez reszty opowieść.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Druuna. Anima
  7/10

  Druuna. Anima Paolo Eleuteri Serpieri

  Włoscy artyści komiksowi i ich albumy nie są w naszym kraju szeroko reprezentowani. Wyjątkiem jest może Milo Manara czy Guido Crepax. Ostatnimi czasy, za sprawą Bum Projekt, powróciła seria „Dylan Dog” autorstwa Tiziano Sclaviego. Jak widać mamy w tej materii sporo do nadrobienia, nie tylko względem nowości, ale i klasyki. Wygląda na to, że za klasykę zabrała się łódzka oficyna Kurc, bo jak możemy przeczytać na stronie edytora: „Interesuje nas komiks środka w szeroko pojmowanej formule. Najkrócej: ambitne komiksy fantastyczne, przygodowe i inne z ostatnich 30 lat. Oczywiście komiksowy mainstream, ale również z wycieczkami na pobocza”. Choć album „Druuna: Anima” jest właściwie „świeżynką”, bo włoska premiera miała miejsce z początkiem bieżącego roku, to jednak rzecz odwołuje się do klasycznej już serii Paolo Eleuteri Serpieriego.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski

Zaproszenia

Dzisiejsze nowo��ci