RSS

Recenzje

 • Tajemnica domu Helclów
  10/10

  Tajemnica domu Helclów Maryla Szymiczkowa

  Dom Helclów jest jak kapsuła czasu, nie tylko dlatego, że kilka spośród jego dzisiejszych mieszkanek urodziło się jeszcze pod panowaniem Habsburgów. Majestatyczny kompleks gmachów przez 125 lat wpisał się nie tylko w pejzaż architektoniczny miasta, ale też w jego pejzaż mentalny: ufundowany przez małżeństwo Helclów ogromny Dom Ubogich był (i wciąż jest) sui generis miniaturą Krakowa.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Drażliwe tematy
  8/10

  Drażliwe tematy Neil Gaiman

  Neil Gaiman to prawdziwy człowiek renesansu. Zakres jego twórczych poczynań przyprawia o zawrót głowy, a wierni fani z niecierpliwością oczekują kolejnej porcji wytworów jego wyobraźni ubranych w słowa czy obrazy. Wyrobiwszy sobie markę geniusza popkultury i przekonawszy się o tym, jak bardzo cenne mogą okazać się jego pomysły, skrzętnie je gromadzi i kolekcjonuje, by w chwilach wolnych od większych projektów rozwijać je i oblekać w fabułę. Nadaje im formę pełnowymiarowego opowiadania, miniatury, wiersza, czasem zaledwie zgrubnego zarysu epizodu jakiejś akcji czy obrazu nastroju. Nie każdy bowiem pomysł jest kompletny i dopracowany, jednak twórcy zależy, aby żadnego nie zostawić w szufladzie.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Marzenia wykute w kamieniu
  10/10

  Marzenia wykute w kamieniu Blandine Le Callet

  Czy zdarza wam się spacerować po cmentarzu, odczytywać inskrypcje na pomnikach i nagrobkach i wyobrażać sobie ludzi, których tymi słowami pożegnano? Jacy byli, czym się zajmowali, co było przyczyną ich śmierci, jakie wspomnienia po nich pozostały? Jeśli tak – nie wstydźcie się, to nie żadne chorobliwe dziwactwo, tylko jeden z dowodów ciekawości świata i dobrze rozwiniętej wyobraźni!więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Sprawiedliwość
  7/10

  Sprawiedliwość Alex Ross

  W prologu komiksu „Sprawiedliwość” jesteśmy świadkami iście biblijnej Apokalipsy. Wspaniałe plansze, które wyszły spod ręki Douga Braithwaite’a i Alexa Rossa mocno działają na wyobraźnię - świat drży w posadach, pod gruzami walących się budynków giną ludzie, przyroda szaleje, na całym globie wybuchają atomowe grzyby. Między obłędnymi i przerażającymi wydarzeniami uwijają się wszyscy członkowie Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości, którzy próbują ocalić jak najwięcej ludzi. Bezskutecznie. Nie przypominam sobie żadnego innego komiksowego końca świata, który byłby aż tak przekonywująco przedstawiony.  więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane

Najpopularniejsze