RSS

Recenzje

 • Camille Verhoeven 1. Koronkowa robota
  9/10

  Camille Verhoeven 1. Koronkowa robota Pierre Lemaitre

  Tegoroczną wizytę Pierre’a Lemaitre’a na Warszawskich Targach Książki uświetniło wydanie pierwszego tomu trylogii kryminalnej o karłowatym inspektorze paryskiej policji Camille’u Verhoevenie. Przykład wyjątkowo spektakularnego i uroczo ironicznego w kontekście tytułu powieści strzału w stopę (czy raczej serce) czytelnika ze strony wydawcy, czyli Wydawnictwa Muza S.A. Cykl zaczęto u nas wydawać od tomu środkowego, czyli „Alex”, na której początkowych stronach można znaleźć informacje o kluczowych dla życiorysu bohatera wydarzeniach... z finału „Koronkowej roboty”. W żaden sposób nie uprzedzając czytelników, że dostają do rąk drugą część trylogii. Następnie ukazała się zamykająca serię „Ofiara”, a otwarcie historii dostaliśmy na deser. Tym większa szkoda, że nawet zaspoilerowana „Koronkowa robota” to świetna lektura, w trakcie której nie sposób nie podziwiać autora zarówno za pomysł, jak i wykonanie.więcej »

  autor recenzji: Agnieszka Chojnowska
 • Laboratorium w szufladzie. Elektrotechnika, elektronika, miernictwo
  8/10

  Laboratorium w szufladzie. Elektrotechnika, elektronika, miernictwo Zasław Adamaszek

  Nie da się ukryć, że „Laboratorium w szufladzie. Elektrotechnika, elektronika, miernictwo” nie jest pozycją, którą koniecznie należy przeczytać od deski do deski. Książka Zasława Adamaszka z pewnością może być natomiast znakomitą inspiracją dla wszystkich osób, które próbują konstruować własne układy elektroniczne. Czytelnicy znajdą tutaj bowiem aż dwadzieścia siedem opisów rozmaitych przyrządów i urządzeń, które można zrobić samodzielnie. Istotne jest to, że konstrukcje te często są nie tylko dużo praktyczniejsze niż gotowe sklepowe produkty, ale dodatkowo dzięki wykorzystaniu tzw. elektrośmieci są one również znacznie tańsze. W tym przypadku może się więc nam przydać od dawna nieużywany biurowy kalkulator, zużyta energooszczędna żarówka czy stare głośniki komputerowe – czysty zysk zarówno dla środowiska, jak i dla domowego budżetu.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Blueberry 4. Wyjęty spod prawa; Angel Face
  9/10

  Blueberry 4. Wyjęty spod prawa; Angel Face Jean-Michel Charlier Jean Giraud

  Dawno, dawno temu, w czasach słusznie minionego ustroju, kiedy to funkcjonowały całe dwa programy państwowej telewizji, porządny film z Zachodu bywał rarytasem, Na tle mizerii oferty filmowej,niczym perła w koronie lśniły... westerny, stanowiąc zazwyczaj najciekawsze i najbardziej egzotyczne produkcje dostępne polskiemu widzowi. Skąd w ogóle ten najbardziej amerykański z gatunków w peerelowskiej telewizji? Być może władze patrzyły na niego życzliwym okiem dlatego, że często pokazywał „złych Amerykanów”, którzy krzywdzili „dobrych czerwonych”. A owych szlachetnych czerwonych widz miał w prosty sposób kojarzyć z „czerwonymi”, którzy działali w najbliższym komitecie partii.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Lady S 2. Na zdrowie, Suzie!
  7/10

  Lady S 2. Na zdrowie, Suzie! Philippe Aymond Jean Van Hamme

  Zupełnie niedawno miała miejsce druga odsłona serialu „Lady S.”, który produkowany jest przez Jeana Van Hamme'a (scenariusz) i Philippa Aymonda (rysunki). „Na zdrowie, Suzie!”, bo taki tytuł nosi omawiany album, to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń przedstawionych (i zapowiedzianych) w poprzednim tomie. Akcja rozgrywa się w Brukseli na szczycie NATO. Dla tych, którzy nie mieli okazji przeczytać poprzedniego tomu lub już zapomnieli, co się działo, autorzy przygotowali ściągawkę -dwie pierwsze plansze rekapitulują zawiłości fabuły oraz przedstawiają najważniejsze wydarzenia z życia głównej bohaterki.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane

Najpopularniejsze