RSS

Recenzje

 • Alfabet miłości
  6/10

  Alfabet miłości Renata Mazurowska Bogdan Wojciszke

  Dobrze byłoby, gdybyśmy mogli wybierać osobę, w której się zakochamy, a potem byli w stanie utrzymać jednakową, spokojną siłę tego uczucia po obu stronach do końca życia. A może wcale nie? Może lepiej byłoby poddać się dzikiemu, obezwładniającemu uczuciu spadającemu na nas nie wiadomo skąd, rzucić pracę i całe dotychczasowe życie, ciesząc się faktem, że doznaliśmy miłości jedynej i prawdziwej? Czy to przestarzały koncept, a najbardziej odpowiednią formą życia uczuciowego dla współczesnego człowieka byłaby poliamoria?więcej »

  autor recenzji: Katarzyna Zielińska
 • Wielka księga przygód. Muminki
  8/10

  Wielka księga przygód. Muminki Harald Sonesson

  Muminków nie trzeba nikomu przedstawiać. Pierwszy raz ukazały się czytelnikom tuż po II wojnie światowej, wraz z wydaniem Małych trolli i dużej powodzi. To dzięki nim, Tove Jansson, uznaną w Finlandii malarkę, świat zapamiętał przede wszystkim jako pisarkę dziecięcą. I tak, jedyne w swoim rodzaju stworzonka i ich niepowtarzalne perypetie bawią już kolejne pokolenia. Poza klasycznymi opowieściami z Doliny Muminków, fani mają dziś do swojej dyspozycji figurki głównych postaci, filmy, seriale, kolorowanki i t-shirty. Popyt jest, ale nie chodzi tutaj wyłącznie o nakręcanie komercyjnej karuzeli.więcej »

  autor recenzji: Zofia Tatarek
 • Wenus bez futra
  7/10

  Wenus bez futra Sasza Różycka

  Kluby go-go od dobrych kilkunastu lat wyrastały bez rozgłosu na mapie Polski jak różowe parasolki po deszczu. A my, zwyczajne mieszczuchy, myśleliśmy sobie: to coś dla ludzi o osobliwych upodobaniach: dla jednych disco polo, dla innych gry na automatach, dla jeszcze innych – oglądanie po pijaku gołych panienek, kręcących się na rurkach… Niedawne, głośne sprawy, w których w grę wchodziły dziesiątki i setki tysięcy przehulane w jedną noc, wzbudziły powszechne zaciekawienie, jakie to tajemnicze, legalne lub nie, mechanizmy rządzą klubami ze striptizem, jeśli można tak dalece utracić tam kontrolę nad sobą, a nawet nad swoją dalszą karierą i życiem.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Hania Humorek i Smrodek. Wielka, straszna ciemność
  8/10

  Hania Humorek i Smrodek. Wielka, straszna ciemność Megan McDonald

  Młodzi wielbiciele twórczości Megan McDonald, kiedy zobaczą dwie nowe pozycje z serii o Hani Humorek, z pewnością będą liczyć na podwójną porcję dobrej zabawy. Mogę ich zapewnić, że zarówno w przypadku „Poszukiwaczy skarbów”, jak i „Wielkiej, strasznej ciemności” ich oczekiwania zostaną w pełni zaspokojone. Warto tutaj dodać, że nie bez powodu w zmodyfikowanym tytule cyklu i na rysunkach widniejących na okładkach tych książek pojawia się Smrodek, czyli brat głównej bohaterki. Rodzeństwo nie tylko bowiem zgodnie ze sobą współpracuje w trakcie przedstawionych tutaj przygód, ale wręcz to działania tego młodszego braciszka w znacznym stopniu decydują o atrakcyjności fabuły.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane