RSS

Recenzje

 • Czarny Anioł. O Ewie Demarczyk
  6/10

  Czarny Anioł. O Ewie Demarczyk Ewelina Karpacz-Oboładze Angelika Kuźniak

  Ewa Demarczyk na co dzień była niepozorna, dopiero na scenie wstępowało w nią coś demonicznego. Jej talent rozbłysnął w latach 60. w Piwnicy pod Baranami. „Grande Valse Brillante” wcale nie brzmi dziś mniej przejmująco niż wtedy: „Czy pamiętasz, jak ze mną tańczyłeś walca / Z panną, madonną, legendą tych lat / Czy pamiętasz, jak ruszył świat do tańca / Świat, co w ramiona ci wpadł...”.więcej »

  autor recenzji: Joanna Podsadecka
 • Wampir
  10/10

  Wampir Joann Sfar

  Bezapelacyjnie Joann Sfar należy do grupy moich ulubionych artystów komiksowych, jestem wielbicielem jego twórczości; całej lub prawie całej, gdyż ze wszystkich książek tego artysty, jakie się w Polsce ukazały, nie podobała mi się jedynie graficzna adaptacja „Małego Księcia”, która, tak na marginesie, za kilka dni ponownie trafi do księgarń - krakowski Znak zdecydował się na wznowienie. Przez ostatnie dwa lata albumy Sfara gościły na pierwszym miejscu mojej prywatnej listy „najlepszych komiksów”, jakie dane mi było przeczytać w minionym roku. Dwa lata temu najbardziej przypadło mi do gustu zbiorcze wydanie „Kota Rabina”, natomiast. W zeszłym roku na szczycie mojego TOP 10 wylądował właśnie „Wampir”.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Cierpliwy snajper
  7/10

  Cierpliwy snajper Arturo Pérez-Reverte

  Kiedy ostatnio byliśmy w galerii sztuki współczesnej? Ach, jak dawno temu… to chyba nie był wernisaż… raczej aukcja charytatywna… czy może nawet promocja? A jeśli powiem, że większość z nas niemal codziennie bywa w galerii sztuki, nawet, jeśli tylko mija przystanek PKS-u i wcale nie wsiada do autobusu jadącego w kierunku najbliższego miasteczka?więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn
 • Marek Dyjak. Polizany przez Boga
  7/10

  Marek Dyjak. Polizany przez Boga Arkadiusz Bartosiak Łukasz Klinke

  „Życie jest, jakie jest. Trzeba je przyjmować z prostotą. Ja późno zrozumiałem, że prostactwo to nie prostota i mam trochę grzechów na sumieniu” – po premierze wywiadu-rzeki „Polizany przez Boga” powiedział Marek Dyjak, jego bohater.więcej »

  autor recenzji: Joanna Podsadecka

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane