RSS

Recenzje

 • Batman 4. Rok zerowy – Tajemnicze miasto
  3/10

  Batman 4. Rok zerowy – Tajemnicze miasto Greg Capullo Danny Miki Scott Snyder

  Czwarty tom nowych, od jakiegoś czasu pisanych przez Scotta Snydera, przygód Batmana przynosi nam opowieść o początkach postaci obchodzącej w bieżącym roku 75 lat istnienia. Album „Rok zerowy – Tajemnicze miasto” jest w założeniu historią o tym jak doszło do przemiany młodego Bruce’a Wayne’a w Mrocznego Rycerza. Omawiana część to dopiero połowa historii – dalszą poznamy po lekturze „Mrocznego miasta", znajdującego się w zapowiedziach Egmontu.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • All Star Western 1. Spluwy w Gotham
  7/10

  All Star Western 1. Spluwy w Gotham Justin Gray Jimmy Palmiotti

  Oto pierwszy tom „Nowej 52”, który mnie zaskoczył. Rozgrywa się w latach 80. XIX wieku na terenie Gotham City, do którego przybywa Jonah Hex, łowca głów.więcej »

  autor recenzji: Michał Piwowarczyk
 • Realizm magiczny - przewodnik (praktyczny)
  9/10

  Realizm magiczny - przewodnik (praktyczny) Tomasz Pindel

  Ilekroć jest mowa o literaturze iberoamerykańskiej, nie tylko obowiązkowo wymieniane są takie tytuły jak „Sto lat samotności” Gabriela Garcii Marqueza czy „Podróż do źródeł czasu” Alejo Carpentiera, ale również niczym hasło-wytrych pojawia się termin „realizm magiczny”. Szkopuł tkwi w tym, że różnie bywa z właściwym i jednoznacznym rozumieniem tego pojęcia zarówno przez zwykłych czytelników, jak i krytyków literackich.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Smoki na zamku Ukruszon
  7/10

  Smoki na zamku Ukruszon Terry Pratchett

  „Smoki na zamku Ukruszon” to wybór najwcześniejszych opublikowanych opowiadań Terry’ego Pratchetta, które ukazywały się pod koniec lat sześćdziesiątych w lokalnej gazecie hrabstwa Buckingham, zapewne wtedy, gdy smarkaty reporter na szalejącym motocyklu nie trafił akurat na żaden pasjonujący temat w otaczającej go, prowincjonalnej rzeczywistości. W takich przypadkach pisywał reporterskie relacje z podróży w czasie, wypraw na smoki i śnieżne potwory, wyścigów dziwacznych pojazdów i ryzykownych turniejów tanecznych…więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn