RSS

Recenzje

 • Tamte cudowne lata
  7/10

  Tamte cudowne lata Marian Izaguirre

  To pierwszy dzień, gdy wyjęła palto z szafy. I poszła na spacer. Była niewidzialna, bo mimo że skończyła dopiero 51 lat, siwe, niemal białe włosy na głowie sprawiały, że ludzie brali ją za staruszkę, a starszych ludzi się nie widzi, nawet, gdy się na nich patrzy. Z łatwością więc mogła śledzić pewnego młodego mężczyznę, który pod pachą niósł kilka książek. Kobieta uwielbiała czytać i to książki przykuły jej uwagę, ale podąża za mężczyzną, bo nie może się powstrzymać, bo to proste, bo to zabawne, bo chce wiedzieć, dokąd zmierza.więcej »

  autor recenzji: Marta Pilarska
 • Profanum 3
  6/10

  Profanum 3 Igor Wolski

  Na okładce trzeciego numeru komiksowego magazynu „Profanum” możemy przeczytać: „Jeśli nie wiesz co trzymasz w dłoni nie przejmuj się – zasady są bardzo proste. W każdej edycji publikujemy komiksowe historie autorstwa najlepszych polskich twórców. Nie są ze sobą w żaden sposób powiązane, nie musisz też mieć poprzednich tomów, by móc przeczytać ten”.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Czy jesteś psychopatą? Fascynująca podróż po świecie obłędu
  8/10

  Czy jesteś psychopatą? Fascynująca podróż po świecie obłędu Jon Ronson

  Pomysł prewencyjnego izolowania osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej może liczyć na poparcie opinii społecznej, o czym mogliśmy się przekonać całkiem niedawno również w Polsce przy okazji uchwalania tak zwanej ustawy o bestiach. Chęć zapobieżenia okrutnym zbrodniom jest słusznym celem, ale lektura „Czy jesteś psychopatą?” może zachwiać naszą wiarą w niezawodność procedur stosowanych w takich przypadkach.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Mniejsza połowa
  8/10

  Mniejsza połowa Dominika Stec

  Julka i Majka są bliźniaczkami – dzieli je 20 minut, to, że Majka czytuje „Sto lat samotności”, a Julka „ Zbrodniarza i pannę”, Majka interesuje się Grotowskim i Fellinim, a Julka wciąż ma budzik z kolorową Myszką Miki na cyferblacie. Majka ma chłopaka – od wielu lat tego samego i chyba do grobowej deski. Julka lubi się bawić, nie szuka stałego związku, doświadcza wiele, ale nic nie kończy się zobowiązaniem. Do czasu, aż w jej brzuchu zamieszkuje lokator – Julka zachodzi w ciążę i tego dnia, na dyskotece, dzieli się rewelacją z siostrą.więcej »

  autor recenzji: Marta Pilarska

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane

Dzisiejsze nowo��ci