RSS

Recenzje

 • Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii
  8/10

  Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii Leszek K. Talko

  Legendarna już powieść Henryka Sienkiewicza po ponad stu latach od wydania doczekała się swojej kontynuacji. Pomysł śmiały, a może bezczelny? W końcu Sienkiewicz wielkim pisarzem był, czy więc wypada ogrzewać się w jego blasku i odcinać kupony od znanego nazwiska?więcej »

  autor recenzji: Zofia Tatarek
 • Usagi Yojimbo 27. Miasto zwane Piekłem
  9/10

  Usagi Yojimbo 27. Miasto zwane Piekłem Stan Sakai

  Już kiedyś nazwałem Stana Sakai „Kurosawą komiksu”. Nie sposób nie powtórzyć tego określenia po lekturze najnowszego zbioru jego samurajskich opowieści z roninem Usagim w roli głównej. Spina je klamrą opowiedziana w trzech epizodach historia wojny pomiędzy gangami w mieście zwanym Piekłem. Oczywiście bohater – jak to ma w zwyczaju – angażuje się w walkę ze złem, choć na dobrą sprawę nie sposób rozpoznać, która strona konfliktu reprezentuje zło mniejsze.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Cicha wojna 2. Ogrody Słońca
  8/10

  Cicha wojna 2. Ogrody Słońca Paul McAuley

  Wojna to narzędzie polityki. Ale narzędzie kapryśne i nieprzewidywalne. Zaczyna się ją, aby osiągnąć jakiś określony cel, ale potem ona zaczyna żyć własnym życiem. I rodzi skutki, których nikt nie brał pod uwagę. Zdarza się więc, że dżinn wypuszczony z butelki atakuje tego, kto go wypuścił, a płomień wznieconego żywiołu pożera podpalacza. Innymi słowy: kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Mongoliada 1
  5/10

  Mongoliada 1 Erik Bear Greg Bear Joseph Brassey Nicole Galland Cooper Moo Neal Stephenson Mark Teppo

  Mongoliada powstawała w internecie. Do formatu książkowego przykrojono ją później. Ma siedmiu autorów. Wszystkie te okoliczności są widoczne w tekście, którego język jest idealnie neutralny i który bardziej przypomina scenariusz filmu lub gry fabularnej niż powieść. Co nie jest zaletą, żeby nie było wątpliwości.więcej »

  autor recenzji: Agnieszka Chojnowska

Najczesciej kupowane