RSS

Recenzje

 • Galop 44
  8/10

  Galop 44 Monika Kowaleczko-Szumowska

  „Boom” na Powstanie Warszawskie trwa. Ryk bomb i odgłosy strzelaniny po latach zastąpiły huczne salwy ku pamięci zwycięzców dobiegające z miast i miasteczek oddalonych od stolicy o setki kilometrów. Pod pomnikami wieńce, w literaturze- Norman Davies, opublikowany po kilkudziesięciu latach dziennik Białoszewskiego, sfilmowane z rozmachem Kamienie na szaniec i goniące je kolejne superprodukcje.więcej »

  autor recenzji: Zofia Tatarek
 • Baronowa jazzu
  8/10

  Baronowa jazzu Hannah Rothschild

  Baronowa Pannonica de Koenigswarter pod koniec lat czterdziestych usłyszała w Nowym Jorku „‘Round Midnight”, kompozycję młodego pianisty Theloniousa Monka. Od tamtej chwili wiedziała, że musi poznać mężczyznę, który tak gra. I przewartościować swoje życie. Autorka książki o niej zastanawia się, czy to zupełnie normalne, że kobieta zostawia męża, pięcioro dzieci i wygodne życie, bo usłyszała jakiś jazzowy kawałek. Ale nie ocenia swojej bohaterki.więcej »

  autor recenzji: Joanna Podsadecka
 • Americana
  5/10

  Americana Don DeLillo

  Czy każde czytające „dziecię” ma odwagę wyznać, że nie dostrzega walorów podkreślanych przez tylu wielkich, to inna sprawa; zwłaszcza gdy swą opinię zamieszcza w miejscu, gdzie będzie wystawiona na osąd dziesiątek czy setek ludzi, w odróżnieniu od recenzenta anonimowych, ergo: mogących bezkarnie nazwać go osłem, idiotą, tumanem, profanem, wieprzem niedoceniającym rzucanych przedeń pereł etc.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Catwoman: Rzymskie wakacje
  8/10

  Catwoman: Rzymskie wakacje Jeph Loeb Tim Sale

  Przez ostatnie 15 lat obcowania z popkulturą nad zapisaną/zarysowaną kartką zaśmiałem się 2 razy. Pierwszy był "Dobry omen" Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana. Po raz drugi szczery śmiech wzbudził Edward Nigma w "Catwoman: Rzymskich wakacjach", znakomitym komiksie niepozbawionym artyzmu, akcji i odrobiny poczucia humoru.więcej »

  autor recenzji: Michał Piwowarczyk

Najczesciej kupowane

Dzisiejsze nowo��ci