RSS

Recenzje

 • Spirit Animals 1. Zwierzoduchy
  8/10

  Spirit Animals 1. Zwierzoduchy Brandon Mull

  Mull zebrał wszystkie składniki niezbędne do przyrządzenia opowieści fantasy w duchu mistrza Tolkiena: starodawne mity i proroctwa, tajemniczy zakon magów, rytuały przywoływania nadprzyrodzonych istot, zagrożenie dla świata ze strony wcielonego zła, kompletowanie do walki z tymże drużyny bohaterów, poznawanie przez tych ostatnich swoich nadzwyczajnych mocy i szlifowanie nowych umiejętności, wyprawa w poszukiwaniu magicznego artefaktu, zasadzki, starcia zbrojne, pościgi.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Barszcz ukraiński
  8/10

  Barszcz ukraiński Piotr Pogorzelski

  „Barszcz ukraiński” pomaga w lepszym zrozumieniu tego, co spowodowało, że ludność zebrała się w Kijowie na Majdanie, że doprowadziła do wcześniejszych wyborów prezydenckich, że wreszcie przestała zrównywać język rosyjski z językiem ukraińskim we własnym kraju oraz odwołała zmiany w konstytucji, które wprowadził znienawidzony prezydent.więcej »

  autor recenzji: Agnieszka Pogorzelska
 • Odkrywamy bezwzględny świat. Niszczące siły i śmiertelne zagrożenia
  9/10

  Odkrywamy bezwzględny świat. Niszczące siły i śmiertelne zagrożenia

  Twórcy horrorów znają mnóstwo sposobów na przestraszenie widzów i czytelników, ale nawet w momencie, kiedy ciarki przechodzą nam po plecach, mamy przecież świadomość, że to tylko fikcja. Natomiast efektem lektury książki „Odkrywamy bezwzględny świat. Niszczące siły i śmiertelne zagrożenia” może nie będzie poczucie obezwładniającego strachu, ale za to na dłużej zachowamy świadomość niebezpieczeństw czyhających na nas w realnym świecie.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk
 • Rycerz widmo
  8/10

  Rycerz widmo Cornelia Funke

  Cornelia Funke bardzo lubi nawiązania do klasyki. Jej sztandarowy cykl Reckless to dość swobodna wariacja na temat świata stworzonego przez braci Grimm. Pisarka garściami czerpie z tradycji, ale ostatecznie służy ona jedynie nadaniu szkieletu nowej historii. Oryginalne pomysły dają imponujący efekt końcowy wydobyty z płodnej wyobraźni Funke.więcej »

  autor recenzji: Zofia Tatarek

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Najczesciej kupowane

Dzisiejsze nowo��ci