RSS

Recenzje

 • Cyann, wydanie zbiorcze, tom 1
  6/10

  Cyann, wydanie zbiorcze, tom 1 François Bourgeon

  W ubiegłym roku mięliśmy okazję zapoznać się z „Pasażerami wiatru” - niezwykłym cyklem autorstwa Francois Bourgeona. Serial został bardzo dobrze przyjęty. Dlatego oficyna Egmont Polska postanowiła iść za ciosem i sięgnąć po sześciotomową serię science fiction, którą Bourgeon stworzył we współpracy z Claudem Lacroix. Rzecz oryginalnie ukazywała się w latach 1993–2014 nakładem kilku różnych wydawnictw znad Sekwany. Najprawdopodobniej w Polsce całość ukaże się w trzech zbiorczych tomach.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Złota godzina
  6/10

  Złota godzina Sara Donati

  Kiedy się dzisiaj wybieramy do lekarza, czy to w Polsce, czy gdziekolwiek indziej, mamy przynajmniej trzydzieści procent szans (a w przypadku niektórych krajów i niektórych specjalizacji ponad pięćdziesiąt), że jest on kobietą. I na ogół nie uświadamiamy sobie, jak długą i wyboistą drogę musiały pokonać przedstawicielki „słabszej” płci, by tę pozycję osiągnąć.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Morze po kolana
  6/10

  Morze po kolana Marcin Kołodziejczyk Marcin Podolec

  „Morze po kolana” to wspólne dzieło Marcina Kołodziejczyka oraz Marcina Podolca. Pierwszy Marcin odpowiada za teksty, a drugi za ilustracje. Kołodziejczyk jest dziennikarzem i filmowcem, który ma na swoim koncie kilka książek reportażowych (m.in. „Bardzo martwy sezon”). Podolec to nasz eksportowy rysownik komiksowy, który chętnie „przekłada” literaturę faktu na komiks („Dym. Pablopavo” czy „Fugazi Music Club”). Na okładce recenzowanej pozycji można przeczytać: „Komiks reportażowy o miłości, śmierci i nudzie. Samo gołe życie” oraz „Tego jeszcze nie było! Dzieło, które liczni puryści reportażu pokochają nienawidzić!”. Oficyna Wielka Litera strzela, do każdego potencjalnego czytelnika, który weźmie książkę do ręki, z grubej rury. Rozumiem, reklama dźwignią handlu, ale sprawdźmy, czy szumne zapowiedzi wydawcy nie rozmijają się z prawdą.więcej »

  autor recenzji: Maciej Gierszewski
 • Wodiczko. Socjoestetyka
  8/10

  Wodiczko. Socjoestetyka dr Adam Ostolski Krzysztof Wodiczko

  Wywiad-rzeka, który socjolog Adam Ostolski przeprowadził z Krzysztofem Wodiczką, od paru dziesięcioleci realizującym działania artystyczne w przestrzeniach miejskich całego świata, zbiega się w czasie z wydarzeniem mającym miejsce w Warszawie. Do 27 listopada (2016) w Zachęcie można zobaczyć projekt Wodiczki, przygotowany wspólnie z architektem Jarosławem Kozakiewiczem, zatytułowany „Rozbrojenie kultury”.więcej »

  autor recenzji: Joanna Kuhn

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń

Dzisiejsze nowo��ci