RSS

Recenzje

 • Thorgal: Louve - 6 - Królowa ciemnych elfów
  7/10

  Thorgal: Louve - 6 - Królowa ciemnych elfów Roman Surżenko Yann

  Podstępne elfy, pracowite krasnoludy, wąż strzegący korzeni drzewa światów, dumna bogini, której służą skrzydlate koty, pomniejszy bóg, wegetujący w postaci pająka, nieśmiertelna strażniczka dzierżąca klucze do wszystkich światów, księżniczka zamieniona w małpę, dzielna dziewczynka mentalnie rozmawiająca ze zwierzętami... Czy to kolejna nienapisana, ale odnaleziona i wydana opowieść mistrza Tolkiena? Skądże, to najnowsza produkcja komiksowa z uniwersum Thorgala. Uniwersum, w którym sam główny bohater został zmarginalizowany i pozbawiony niektórych kluczowych atrybutów charakterologicznych, które konstytuowały jego postać. Podobny los spotkał też jego – wcześniej niezłomną – żonę Aaricię.więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Fatale. Tom 4. Modlitwa o deszcz
  9/10

  Fatale. Tom 4. Modlitwa o deszcz Ed Brubaker Sean Phillips

  Odwieczny spór filozofów, na ile człowiek sam jest kowalem własnego losu, daleki jest od ostatecznego rozstrzygnięcia. Czy ludzie są obdarzeni wolną wolą, która pozwala im przezwyciężać presję wszelkich wewnętrznych i zewnętrznych wpływów, by decydować o kształcie własnego życia? Czy są bezwolnymi marionetkami, sterowanymi przez instrukcje zapisane w genach, burzę hormonów, programowanie społeczne, metafizyczne siły, i tylko się oszukują, że w jakiejkolwiek kwestii mogą dokonywać samodzielnego wyboru?więcej »

  autor recenzji: Rafał Śliwiak
 • Elantris
  8/10

  Elantris Brandon Sanderson

  Nie ma obowiązku poznawania dzieł danego pisarza w porządku chronologicznym; w przypadku twórców zagranicznych czasem nawet nie ma i możliwości, bo wydawcy zwykle zaczynają od tytułu, który stał się największym bestsellerem na Zachodzie, a dopiero potem udostępniają polskie przekłady wcześniejszych utworów autora. Gwoli sprawiedliwości należy zauważyć, że wydawnictwo MAG uczyniło w tym zwyczaju chlubny wyjątek, najpierw zapoznając polskich czytelników z debiutem Brandona Sandersona, a dopiero potem z późniejszymi jego dziełami. Jednak pierwszy nakład „Elantris” rozszedł się jakoś szybko i tak się stało, że niektórzy fani fantasy (w tym niżej podpisana), polubiwszy w międzyczasie tego autora – czy to za sprawą „Archiwum burzowego światła”, czy „Ostatniego Imperium” – dopiero teraz mają możliwość zapoznać się ze wznowieniem tej powieści.więcej »

  autor recenzji: Dorota Tukaj
 • Montecristo
  7/10

  Montecristo Martin Suter

  W „Montecristo” znajdziemy echa niedawnego światowego kryzysu finansowego, ale przede wszystkim jest to dobrze napisana literatura rozrywkowa, gdyż Martin Suter stworzył tutaj sensacyjną fabułę, która jest naprawdę atrakcyjna dla czytelników. Nic więc dziwnego, że w krajach niemieckojęzycznych powieść ta trafiła na listy bestsellerów.więcej »

  autor recenzji: Marcin Mroziuk

Zaproszenia

Aktualnie brak zaproszeń